טורפדו אנושי: לטוס מתחת למים עם מנועי ג'ט ידניים

מאת יואב נקש דצמבר 02, 2015

מחפשים טיסה לחלל? רוצים לרחף באפס כוח G? לשחות במהירות של דולפין? כיום הכל (כמעט) כבר אפשרי. תכירו את הגאדג'ט הבא של עולם המים, המכשיר הסילוני שיטיס אתכם במהירות שיא בלי שתצטרכו להיות אח של מייקל פלפס, לוחם בשייטת 13 או להגרר עם Subwing על ידי סירת מנוע. תכירו את ה"כפול 2" (X2), מערכת הג'ט התת-ימית האישית הראשונה בעולם. החל משנה הבאה ובעלות של כמה אלפי דולרים גם אתם תוכלו להיות, או לפחות להרגיש, כמו דולפינים.

3000 דולר! זהו המחיר של המכשיר הסילוני האישי התת-ימי x2 Sport Underwater Jetpack שאת הדגם הראשון שלו תוכלו לרכוש החל מחודש מאי 2016. לא עוד לשחות בבריכה במהירות של סבתא ולא עוד לרדוף עם סנפירים אחרי דג מהיר בלי הצלחה, עם ה-X2 תוכלו להאיץ מתחת למים במהירות כפולה.

"לטוס כמו טורפדו" במהירות כפולה מזו של שחיין אולימפי - הג'אדג'ט שאיתו תוכלו לנצח את פלפס בבריכה

שני המנועים האישיים נלבשים על היד ובעזרת מצערת אפשר לשלוט על הכיוון ועל המהירות של השחייה עד לספיד של 6 מילים ימיים - ובכדי לשים את הדברים בפרספקטיבה ברורה, המהירות הגבוה ביותר שאליה הגיע אדם בשחייה היא 4.5 mph. סוללת הלית'יום מחזיקה לפרק זמן של 60 דקות ושני המנועים בני 1800 וואט מספקים 30 ק"ג של כוח דחף שזורמים דרך פתחים הידרודינמיים. הווי אומר שהג'ט האישי הזה יכול להעניק לכם יכולות של סופרמן במרחק השחייה מתחת לפני המים ואפשרות להאיץ למהירות טורפדו הגבוהה מזו של שחיין אולימפי.

מנועי הג'ט הידניים יכולים לשמש שחיינים שרוצים להתאמן על איך להתל בשחיינים אחרים ולנצחם בתחרות (לבטח יש לזה עוד כמה שימושים יותר רציניים) וגם צוללנים / דייגים שרוצים להיות קצת יותר תזזיתיים ומהירים כמו הטרף שלהם (לא הוגן אבל היי... החיים לא תמיד הוגנים). לא כל שכן, זה יכול לשמש את עולם המדע וחוקרי הים שרוצים חופש ממכשירים מסורבלים עם מדחפים ויוכלו לתור במרחבים הכחולים ביתר קלות.

ה-X2 הוא בהחלט פיתוח חדשני ומעניין שבוודאי ימצאו לו עוד שימושים רבים בעולם המים. אולי בעתיד הוא יתפתח למשהו הרבה יותר קומפקטי שיוכל לשמש גם לגולשים ולהצלת חיים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים