בלי לפתוח את הפקק: Fontus - הבקבוק שממלא את עצמו במים!

מאת יואב נקש פבואר 06, 2016

אם עד כה זמן ואוויר התבטאו רק בחשבון הטלפון הסלולארי החודשי שלכם אז אולי עכשיו אפשר לדבר על משהו קצת יותר ממשי וסולארי עם תפוקה נוזלית. על אף שההמצאה הזו טרם הושקה ומיועדת להיות משווקת רק בסוף שנת 2016, כבר עכשיו ניתן להרוות צימאון לפיתוח עתידי שאינו דורש שאיבה מתחת לפני הקרקע, התפלה של מי ים, מאגר של גשמים או פתיחתו של ברז עם מים זורמים - הבקבוק הזה יודע למלא את עצמו במים, בכוחות עצמו.

אחרי "המים שאפשר לאכול" אשר מיועדים להחליף את בקבוקי הפלסטיק, הבקבוק הזה הולך להוסיף עוד בוסט למשחק הסביבתי העתידי שבו כולם יוצאים נשכרים. בקבוק אחד, לשימוש חוזר ואינסופי שממלא את עצמו במים בלי שתצטרכו לפתוח את הפקק למעט הפעמים שתרצו לשתות! נשמע מופרך? לא כלכך... תכירו את Fontus.

בקבוק ה-Fontus. פריט חובה לכל מטייל ולכל נושא ערכת עזרה ראשונה. הפאנל הסלולרי מחולל מים!

איך זה עובד? בדיוק כמו עודפי המים שזורמים דרך הצינור במזגן שבביתכם. לפקק הבקבוק מחוברת מערכת סולארית שמפעילה מאוורר אשר שואב את האוויר לתוכו. לאחר שהלחות חודרת דרך המאוור היא עוברת דרך "צלעות קירור" כשלבסוף, האוויר נפלט החוצה והלחות נאגרת בתוך הבקבוק. הלחות הזו מתעבה לכדי טיפות שממלאות את תכולתו של הבקבוק במים נקיים וטהורים - אספקת מים אינסופית בכל מקום ובכל רגע נתון.

הרעיון שמאחורי בקבוק ה-Fontus הוא גאוני ומיועד בעיקר לחובבי הטרקים והטיולים בטבע. את הבקבוק ניתן לשאת בנפרד בתיק הגב והלוח הסולארי הנייד ממלא את המים בזמן צעידה. בקבוק הפונטוס מגיע גם בוורסיה נוספת שמיועדת לרוכבי אופנים בלי הלוח הסולארי, כאשר את החשמל הדרוש להפקת המים מחוללים במהלך הדיווש. בכל מצב של מילוי קל לנתקו ולשתות ממנו - הקץ להתייבשות.

הבקבוק הזה הוא פשוט פטנט נפלא! מעבר להיותו מוצר שיכול לשמש מטיילים ורוכבי אופנים, הוא גם יכול להיות חלק אינטגראלי בכל ערכה של עזרה ראשונה בים וביבשה. אי אפשר שלא לחשוב על "חזון המים הנקיים" ואספקת מים סדירה לתושבים ברחבי העולם באיזורים ללא משקעים, או שמקורות המים שלהם מזוהמים. הפונטוס אמור לצאת לשווקים בסוף שנת 2016 ומפתחיו האוסטרים מקווים שעלותו תהיה פחות מ-$100. אם אתם צמאים לעוד פרטים על ה-Fontus, אז לחצו על הקישור הבא ושיהיה לכם לרוויה :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים