חדשות

מראות קשים: כ-300 צבי ים נלכדו ומתו ברשתות דייג במקסיקו

מאת יואב נקש אוגוסט 31, 2018

מידי שנה ובכל רחבי העולם מוצאים את מותם צבי ים תמימים בדרכים שאינן טבעיות. בחלק מהמקרים מותם נגרם עם בקיעתם על החוף בגלל רכבי שטח שחורצים בחולות, אם בגלל סירות ושאר כלי שייט שפוגעים בהם בעת שהם עולים למפלס הים, בגלל רעב ומחלות שנגרמים בגלל זיהום הים, חנק ורעב בגלל מאכל של שקיות, ובמקרים רבים אחרים כמו שארע לאחרונה במקסיקו, בגלל רשתות דייג לא חוקיות.

בגלל כל הסיבות שלעיל ונוספות, צבי הים נמצאים בסכנת הכחדה ממשית והקטל ההמוני שהתגלה בדרום מקסיקו רק ממחיש את הסכנה שאורבת להם בכל פינה. כ-300 צבים נלכדו ברשת דייג שאורכה היה כ-120 מטרים ורק לאחר כ-8 ימים התגלה המחזה הנורא שמופיע בתמונות הבאות - מאות צבים מתים!

מהמשרד להגנת הסביבה המקסיקני נמסר כי צבי הים הזיתניים (Olive Turtles) טבעו למוות לאחר שנלכדו ברשת הדייג ולא הצליחו להחלץ ממנה. הרשת הלא-חוקית שנפרשה שם משמשת בדרך כלל לדיג שרימפס וטונה. גופותיהם של הצבים נמצאו כשהם במצב של ריקבון מתקדם, סמוך לנמל מתויר במדינת אוחאקה הדרומית. לאחר שנמצאו והובלו לחוף, הצבים נקברו בשני בורות בקרבת הים. הרשויות פתחו בחקירה ופועלות בכדי לאתר את הדייגים שהשאירו בים את הרשת, ויערכו הסברים על הסכנות שמסבות רשתות הדייג.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים