מחאה על דם לוויתן: בתולת הים של דנמרק נצבעה באדום

מאת יואב נקש מאי 31, 2017

פעילים למען זכויות בעלי חיים שפכו על הפסל המפורסם של בתולת הים בקופנהגן צבע אדום במחאה על כך שדנמרק מאפשרת ציד לווייתנים באיי פארו. גם אם מחאה מסוג זה אינה עולה בקנה מידה אחד עם האתוס המוסרי, יש בה עדיין לגיטימיות להעביר מסר שצריך לקבל חשיפה למדיניות / העלמת עין פושעת של מדינה המחשיבה עצמה למתורבתת.

פסל "בת הים הקטנה" בהשראת סיפור האגדה של הסופר הדני האנס כריסטיאן אנדרסן, כבר הושחת מספר פעמים בעבר כאקט של וונדליזם ולא בהכרח בגלל מחאה. בשתיים מהפעמים אף נערף ראשו של הפסל שנמצא על סלע ליד טיילת הים.

מול הפסל המוכתם נכתב באדום: "דנמרק, תגני על הלוויתנים באיי פארו"

במקרה האחרון מיום 30 במאי, פעילים למען בעלי חיים צבעו את הפסל בצבע דם וזאת בכדי להוכיח את ממשלת דנמרק על שהיא מאפשרת לתושבים באיי פארו לצוד לווייתנים כחלק מטקס אכזרי מיותר לחלוטין. הלווייתנים מובלים למפרץ או לפיורד ושם הורגים אותם בצלצלים ובסכינים כדי לאכול את בשרם ולהשתמש בשומנם.

מספר הלוויתנים שנטבחים בטקס זה נאמד במאות והמראות הקשים של המים האדומים והגופות שמוטלות על החוף מזעזעים פי כמה מצבע אדום על פסל ארד. צריך לעשות סוף לטבח הנורא שחוזר על עצמו מדי שנה!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים