ה-ISA הכריז על קיום אליפות העולם הראשונה בגלישה לנכים

מאת יואב נקש יוני 28, 2015

זו תהיה אליפות העולם שתעניק הכי הרבה השראה. בתחרות זו יוכתר אלוף עולם אבל זה לא יהיה קלי סלייטר אל גולש נכה, מאותגר פיזית. ארגון הגלישה העולמי ISA חבר לקרן הספורטאים המאותגרים פיזית (CAF) והכריז על אליפות העולם בגלישה לנכים, הראשונה מסוגה אי פעם. התחרות תערך ב- La Jolla, קליפורניה בין התאריכים 24-27 בספטמבר 2015.

בענף הגלישה העולמי ישנם גולשים רבים עם מוגבלות פיזית קשה שאולי הגבילה את טווח יכולותיהם הגופניות אך מעולם לא ניפצה את חלומם לגלוש ולהצטיין בכך. למעשה, גולשים נכים אלו שחלקם חסרי גפיים, גולשים מעולה על הגלים ומהווים השראה רבה לכל אדם באשר הוא. המפורסמת שביניהם היא בת'אני האמילטון אך יחד איתה נכללים גם מייק קוטס, אלפונזו מנדוזה (בתמונה) ועוד גולשים מאותגרים פיזית רבים אחרים שבקרוב יוכלו להתחרות על תואר אלוף העולם. באירוע מיוחד שיימשך ארבעה ימים.

אלפונסו מנדוזו. השראה לגולש שגבר על מגבלה פיזית קשה.

"קרן CAF גאה בשיתוף הפעולה עם ISA בקיום תחרות גלישה שתתרום רבות לקידום המודעות לספורטאים המאותגרים פיזית. הקרן תממן 15 מלגות נסיעה על סך 1000 דולרים בכדי לסייע למתחרים להגיע ממכל רחבי העולם. זהו יכול להיות השינוי בין השתתפות במשחק לבין מי שנאלץ להשאר מחוץ למשחק", אומרת ווירגיניה טינלי מנכ"לית CAF.

למתחרים באליפות העולם בגלישה לנכים 2015 (ISA World Adaptive Surfing Championship) יהיה ליווי מקצועי וצמוד של רופאים יחד עם מרפאת גלישה ייעודית. המקצים יהיו יותר בסגנון של אקספרשן סשן (expression session) מאשר מקצים של אחד-על-אחד אבל עם הגבלה של זמן. האירוע יתקיים לצד סדנאות לימוד גלישה לנכים והרצאות שמיועדות גם לקהל הרחב שמעוניין לקחת חלק או לדעת יותר על ספורט הנכים וכיצד ניתן להעשירו.

הזכות לגלוש היא נחלתם של כולם. החובה שלנו היא לדאוג שהנכים יממשו את זכותם.

"מטרותינו להפוך את ספורט הגלישה למשהו שיהיה יותר נגיש לאנשים המאותגרים פיזית. להעניק כבוד והזדמנות תחרותית לאלו שגולשים היטב ושילובם בקהילה העולמית כחלק בלתי נפרד של ספורטאים שיכול גם לרקום קשרים האחד עם השני", אומר פרננדו אגרה (Fernando Aguerre) נשיא ISA.

במאמר מוסגר: תחרות גלישה לגולשים המאותגרים פיזית היא יוזמה מבורכת שזקוקה לתמיכה ואף ליישום במקומות רבים בעולם וללא קשר רק לאירוע תחרותי. לגלישה ובזיקה לים יש תמורות אדירות גם על הנפש שיכולה לטעת כוח ולגבור על כל מגבלה פיזית! לחצו כאן אם ברצונכם לדעת יותר על אליפות העולם בגלישה לנכים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים