חדשות
חדשותגלישה ← זהו אית'ן אוסבורן - הרכש החדש של נבחרת ישראל בגלישה לאולימפיאדה

זהו אית'ן אוסבורן - הרכש החדש של נבחרת ישראל בגלישה לאולימפיאדה

מאת יואב נקש יוני 05, 2019

הוא נחת בישראל בפעם הראשונה בחייו לפני כשנה ובמקום לנשק את הארץ הוא נשק לים התיכון וזכה בתחרות ה-QS שנערכה בנתניה. אית'ן אוסבורן (או איתן עם צ'פחה מסורתית) הוא גולש יהודי למהדרין ועם שורשים משפחתיים שנטועים בישראל. בארגון גולשי הגלים קלטו את הפוטנציאל הגלום בסטארטאפ האולימפי ועשו לבחור בן ה-19 עליה מזורזת. אז קבלו בתרועות את הרכש החדש של הגלישה - ההבטחה של נבחרת ישראל לאולימפיאדה.

המוח היהודי אמנם ממציא לנו דברים אבל אית'ן אינו הראשון לעשות עליה לאולימפיאדה. על הגל של האולימפיאדה בטוקיו 2020 שבו ענף הגלישה יככב לראשונה, כבר רוכבים מספר גולשים שהאיצו את שינוי ת.הזהות הלאומית שלהם בכדי להגדיל את סיכוייהם לזכות במדליות. והיי, זה לגיטימי וחוקי לגמרי. טטיאנה ווסטון ווב מהוואי הוציאה את בגד הים הברזילאי שלה והפכה אותו לדגל שהיא נושאת בגאווה, קינואה איגראשי מקליפורניה הפך את הסושי למאכל הלאומי שלו בארץ השמש העולה, וכעת גם לנו יש פלאפל בסגנון אמריקאי שהולך לעשות לנו טעים באולימפיאדה - זאת במידה ונעפיל לאולימפיאדה.

אנו מקדמים את אוסבורן בכבוד ובברכה. בזרועות פתוחות נרגשים שמוענקת לו אזרחות ישראלית ושמחים על צירופו לנבחרת הגלישה הלאומית. לנוכח יכולותיו האדירות אנו צופים שהוא יהיה שחקן החיזוק העיקרי של הנבחרת אבל מאמינים שהוא גם יהיה השחקן היחיד. למה? כי בארץ אין מי שמשתווה לו. וזאת עובדה מצערת. הגולשים המקצועיים הישראלים לא תחרותיים כמוהו, הם לא צמחו בטרסלס לצד אלופים, חלקם כבר מבוגרים, לא בכושר שיא ורק אם יהיה איזשהו שינוי מערכתי שיקדם דור מקצוענים ישראלים אולי נוכל לגבש נבחרת כמו יחידה מובחרת.

אחד משלנו. אית'ן אוסבורן זוכה במקום הראשון בתחרות ה-QS שנערכה בינואר 2019.בנתניה.

כאמור, לנבחרת הגלישה הלאומית שלנו עוד דרך ארוכה להעפלה. תחרויות ה-ISA (הארגון הבינ"ל כמובן) הן שיקבעו אלו נבחרות יגיעו לטוקיו ביולי 2020. בינתיים, ועם צירופו של אית'ן לנבחרת, הגדלנו סיכויים ונקווה שנעשה אקזיט עם הסטארטאפ החדש ונניף את הכחול לבן לצד מדליה של זהב.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים