משרד הרישוי: מהקיץ הקרוב חובה רישיון לגלשן

מאת יואב נקש אפריל 01, 2014

משרד התחבורה פירסם תקנון חדש המעוגן בחוק הרישוי ולפיו יחויב כל אדם ואזרח בעל גלשן, קיאק וסאפ לרשום את הגלשן שברשותו ולשלם רישוי שנתי. התקנון ייכנס לתוקפו החל מקיץ 2014 (חודש יולי). שר התחבורה ישראל כץ מסביר: אנו נמצאים בגרעון כספי אדיר שמחייב אותנו למצוא מקורות הכנסה ולמגר את תופעת כלי השייט ששטים ללא היתרי רישוי ומסכנים את הרוחצים".

השר כץ קידם לאחרונה תקנון רישוי חדש לרצועת החוף והים שמחייב כל אדם ואזרח שברשותו גלשן, סאפ או קייאק לעשות רישוי שמאפשר שימוש בכלי השייט. התשלום ואגרת הרישוי חלים על כל כלי השייט  שמשמשים להנאה, אם באופן פרטי ו/או מסחרי. חוק רישוי הגלשנים אינו חדש כלל: עם קום המדינה בשנות ה-50', נדרשו בעלי החסקה לשלם בעבור רשות השימוש בהם ולסמנם עם מספר רישוי. רישוי זה הוכיח כי החסקה מאושרת לשוט על פי חוק ושהתשלום להפעלתו התקבלה. תקנון רישוי הגלשנים הנוכחי הוא בעצם הרחבתו של חוק סירות הדייג והיאכטות שיכלול מעתה גם את כלי השייט הקטנים והאישיים.

משרד הרישוי: מהקיץ הקרוב חובה רישיון לגלשן Israel Reinstates Surfboard Permit Laws - April Fools 2014

רישוי הגלשנים ומחירם ייקבע לפי מידות הגלשנים. רישוי גלשנים מתחת לגובה של 6.6 (1.90 מטר ומטה) יעלה כ-400 שקלים בשנה, 6.6-9.0 (1.90 מטר – 2.5 מטר) יעלה כ-600 ¤ ורישוי לגלשנים, סאפים וקיאקים גבוהים מזה יעלה כ-900 ¤ בשנה. אכיפת החוק תחל בחודש יולי 2014 ועל כל הגלשנים לקבל רישוי עד אז. משרד התחבורה יערוך מבצעים בכל ערי החוף במהלך הקיץ וידרוש לראות מספר רישוי שמודבק או צויר על גבי הגלשן ושתואם את הרשימות שבידי המשרד. כל גולש שייתפס ללא רישוי ו/או שלא שילם את אגרת הרישוי, גלשנו יוחרם עד להסדר החוב. פרטים נוספים בנוגע לתקנון הרישוי ניתן ללקט באתר משרד התחבורה.

רעיון הרישוי לגלשנים החל כשנסעתי ברכבת מחיפה לתל-אביב", מסביר השר ישראל כץ. "במהלך הנסיעה ראיתי את כל הגולשים רוכבים על הגלים מבוקר עד לילה וקינאתי בהם נורא. אז במסגרת הדיאטה שלי גם אני התחלתי לאחרונה לקחת שיעורי גלישה אבל לא יכולתי שלא להבחין שמסביבי עשרות ילדים מתרוצצים עם גלשנים יקרים. "במדינת ישראל למעלה מ-50,000 גולשים שקונים גלשנים במחירים מופקעים" אומר השר, " וכך עלה במשרדנו הרעיון להוסיף את התשלום השנתי לרישוי במחיר הכולל של קניית הגלשן בעזרתו נוכל להכניס לקופת המדינה כ-25 מיליון ¤ בשנה."

art2

את הכסף הזה נשקיע בתשתיות בחופי הים לטובת הגולשים עם פיתוח רצועת החוף והגנה על המצוקים הקורסים... או שאולי עדיף שנקנה בזה כרטיסים לחו"ל למקום שבו באמת יש גלים טובים..."

זוהי מתיחה! פורסם ב- 1 באפריל 2014 ;-)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים