היא משלנו - לי קורזיץ זוכה באליפות העולם בגלשני רוח

דצמבר 25, 2011

גאווה לאומית, כבוד לענף הגלישה והישג ענק לגולשת הרוח לי קורזיץ לאחר זכייתה ביום ראשון 11.12.2011 באליפות העולם בפרת', אוסטרליה. עם זכייתה הפכה קורזיץ לישראלית הראשונה שרושמת שתי זכיות באליפויות עולם!

עד לפני שנתיים עוד חשבו שהיא לא תוכל לחזור ללכת אחרי תאונה קשה שעברה במהלך צילומים לתחרות גלישה בהוואי, אבל קורזיץ היא ספורטאית מחומר אחר ולשמחת כולם היא חזרה לכושר אולי אף יותר טוב משהייתה. בספטמבר 2011 קורזיץ אמרה בראיון תקשורתי שהיא הגולשת המהירה ביותר בעולם – היום, היא הוכיחה את זה בענק!!!

לי קורזיץ

כשצבעים של כחול ולבן מעטרים את פניה ולאחר שהובילה לאורך כל ימי התחרות ושמרה על מיקומה בצמרת הדירוג של אליפות העולם בפרת' אוסטרליה, קורזיץ הבטיחה את זכייתה במדליה כבר יום לפני הגמר. ביום האחרון לתחרות היא סיימה במקום החמישי בשיוט המדליות שבו הניקוד כפול והצליחה לשמור על הפער מיריבותיה מספרד ופולין.. הנציגה הישראלית השנייה, מעיין דוידוביץ' ניצחה בשיוט המדליות ודורגה במקום השישי (ההישג הטוב ביותר בקריירה שלה) דבר שתרם רבות לזכייתה של קורזיץ בזהב. אם לא הייתה דוידוביץ' שומרת על מיקומה הייתה קורזיץ נאלצת להסתפק במדליית כסף. אבל כל התרחישים האלו לא התממשו ולבסוף: אלבאו הספרדיה זכתה במקום השלישי, קלפצקה הפולניה סיימה שניה, ובמקום הראשון עם הזהב אלופת העולם לי קורזיץ שלנו!

זו הפעם השניה בקריירה של קורזיץ שבה היא זוכה באליפות העולם. בפעם הראשונה בשנת 2003 היא הייתה בת 19, והתחרתה על דגם המיסטרל שלאחר המשחקים האולימפיים ב-2004 הוחלף בדגם הניל פרייד. בניגוד לפעם הקודמת שבה קורזיץ הפתיעה את כולם באליפות העולם, כיום היא נחשבת לאחת הגולשות הטובות והמהירות בעולם ולמועמדת חזקה למדליה אולימפית בלונדון 2012. בזכות ההישג האדיר שלה תקבל לי קורזיץ מענק של 100 אלף שקלים מהוועד האולימפי הישראלי, בעוד מאמנה בן פינקלשטיין יזכה למחצית מהסכום.

נשיא המדינה שמעון פרס התקשר לברכה, את מילותיו הוא יודע לבחור בקפידה ומתאר את הרגשתה האמיתית של אומה שלמה: " אילו היו לי זרועות ארוכות הייתי שולח אותן עד אוסטרליה לחבק אותך. את הישראלית הראשונה שזכתה פעמיים במקום הראשון בעולם. זה חסר תקדים. את נפלאה, העם אוהב אותך. את לא יודעת איזה אושר גרמת לנו".

בשעה שלי קורזיץ עומדת על הפודיום, אוחזת בדגל ישראל והמנון המדינה מתנגן ברקע, אי אפשר שלא לחוש צמרמורות של אושר וגאווה. עם זכייתה, לי קורזיץ נכנסת לרשימה הארוכה והמכובדת של אלופי העולם והמדליסטים הישראלים – וכמותם יש רבים. בכתבה שפרסמתי באתר צלם ים לאחר זכייתו של שחר צוברי באליפות אירופה ב-2010 (גולשים בכותרות? מדליית זהב = יהלום!) ציינתי את העובדה שהגולשים בישראל הם אלו שבעצם הביאו את ההישגים הגדולים ביותר לישראל הרבה מעבר לכל ענף ספורט אחר ועל כן על מדינת ישראל צריכה למתג את עצמה כמעצמה ימית ככל הנוגע לספורט הימי, לתגמל ולקדם את הענפים שבהם באמת יש סיכוי וחזון ושהוכיחו שיש להם גם כוח להביא מדליות, אליפויות והרבה כבוד!

בשם כל הגולשים וענף הגלישה בישראל, לי קורזיץ, כל הכבוד על ההישג הרם ותודה רבה על הגאווה שהענקת לנו! הרבה הצלחה בעתיד ולקראת אולימפיאדת לונדון 2012.

RESPECT

יש משיח... והוא גולש! לאחר הזהב של לי קורזיץ אלופת העולם,  נמרוד משיח הגיע למקום השלישי וזוכה במדליית ארד בתחרות שנערכה בפרת' אוסטרליה.

nimrod mashia נמרוד משיח

שנה לאחר שזכה במדליית הארד באליפות העולם בגלשני רוח ושנתיים לאחר מדליית הכסף, נמרוד משיח  בן ה-23 חוזר אל הפודיום עם המקום השלישי והמכובד ומדליית ארד נוצצת תלויה על צווארו ביום ראשון 18.12.2011 בפרת' שבאוסטרליה.

משיח שהתחרה בדגם ניל פרייד, הגיע לשיוט המדליות מהמקום הרביעי הכללי והיה זקוק להפרש של שני גלשנים על פני הפולני מיראז'נסקי פרזמיסלאב, שהחל את היום במקום השלישי, כדי לזכות במדליה. את השיוט סיים הישראלי במקום השישי, בעוד הפולני דורג שני מקומות אחריו - בדיוק הפער לו היה זקוק.

משיח, המנהל מאבק מול שחר צוברי על הכרטיס הבודד למשחקים האולימפיים בלונדון 2012, הגדיל בעקבות ההישג את הפער ביניהם ל-14 נקודות. וזה עוד לאחר העונש שספג בדמות הורדת שתי נקודות, בעקבות תקרית חסימת הרוח באליפות אירופה האחרונה בבולגריה.

"אני מאוד שמח על המדליה", אמר משיח בסיום התחרות. "עשיתי את המקסימום שאני יכול וזה מה שיצא. מיראז'נסקי הוא גולש מאוד טוב, אני לא יודע כמה מדליות יש לבחור בקריירה, אבל היה שיוט מאוד קשה. אני שמח שעקפתי אותו בסופו של דבר וזכיתי במדליה" נמרוד משיח יזכה בפרס של 50 אלף שקל מהוועד האולימפי הבינלאומי. מאמנו, גל פרידמן, יזכה למחצית מהסכום
הרבה ריספקט על התואר המכובד!

רשימת מדליסטים בענף הגלישה (גלישת רוח)

שנה

שם

אליפות

מדליה

דגם

1992

עמית ענבר

עולם

כסף

מיסטרל

1993

עמית ענבר

אירופה

זהב

מיסטרל

1995

גל פרידמן

אירופה

כסף

מיסטרל

1996

גל פרידמן

עולם

כסף

מיסטרל

1996

גל פרידמן

אולימפיאדה

ארד

מיסטרל

1997

גל פרידמן

אירופה

ארד

מיסטרל

1997

עמית ענבר

עולם

כסף

מיסטרל

1998

עמית ענבר

עולם

כסף

מיסטרל

1998

עמית ענבר

אירופה

זהב

מיסטרל

2000

עמית ענבר

אירופה

כסף

מיסטרל

2001

גל פרידמן

אירופה

ארד

מיסטרל

2002

גל פרידמן

עולם

זהב

מיסטרל

2002

גל פרידמן

אירופה

כסף

מיסטרל

2003

לי קורזיץ

עולם

זהב

מיסטרל

2003

גל פרידמן

עולם

ארד

מיסטרל

2004

גל פרידמן

אולימפיאדה

זהב

מיסטרל

2008

שחר צוברי

עולם

ארד

ניל פרייד

2008

שחר צוברי

אולימפיאדה

ארד

ניל פרייד

2009

שחר צוברי

אירופה

זהב

ניל פרייד

2009

נמרוד משיח

עולם

כסף

ניל פרייד

2010

שחר צוברי

אירופה

זהב

ניל פרייד

2010

לי קורזיץ

עולם

זהב

ניל פרייד

 

צלם ים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים