ליאור סופר - אלוף אירופה בווייקבורד

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

ספורט הגלישה לסוגיו הוא המקור לגאווה לאומית. בשלל ענפי ספורט המים האתגרי יודעים הגולשים להגיע להישגים מרשימים ולזכות במדליות זהב ואליפויות בינ"ל. לרשימת האלופים הצטרף הגולש בן ה-25 מראשון לציון, ליאור סופר, שזכה באליפות אירופה בווייקבורד (סקי מים).

ביום שבת 03.09.2011 הסתיימה אליפות אירופה בוויקבורד (סקי מים) לבוגרים שנערכה בעיר בלגרד שבסרביה. ליאור סופר הישראלי הביס את 38 המתחרים מ-21 מדינות וזכה במקום הראשון בהפרש ניקוד גבוה. סופר נחשב לאחד מגולשי הוויקבורד הטובים בעולם וזוהי איננה הזכייה הראשונה שלו בתואר אלוף אירופה, הוא גם זכה בעבר במדליית הכסף באליפות העולם. בזכות ההישג הנכבד ליאור יזכה למלגה על סך 4000 ש"ח לחודש מהתאחדות אילת ובטקס סוף השנה יוענק לו פרס כספי נוסף.

art2

 

תחרות סקי המים שבה זכה ליאור נקראת Cable Wakeboard, קטגוריה בתחום הסקי שבו הגולש נעזר בכבל שמושך אותו ומדמה את המשיכה של החבל כמו בסירת מנוע.


נציג ישראלי נוסף שהתחרה היה אפי לוי שסיים במקום הרביעי באליפות. אפי כמעט ולקח את המקום השלישי אך פספס אותו בהפרש של חצי נקודה. בענף הווייקסקייט לנשים סיימה אורי מסרי במקום השלישי. בנוסף לתחרות הבוגרים, התקיימה תחרות לנוער באותו התחום וגם שם הגולשים הישראלים השאירו חותם כאשר גיא פירר סיים במקום החמישי ואיגור קובצב במקום השישי.

ענף סקי המים חבר להתאחדות אילת (ההתאחדות לספורט תחרותי שאינו אולימפי) והינו אחד משלושת הענפים המובילים במדינת ישראל בהישגים בינלאומיים.  התאחדות "אילת" היא הארגון היציג של 30 ענפי הספורט שאינם אולימפיים, והיא נתמכת על ידי משרד התרבות והספורט. כארגון גג מייצגת התאחדות "אילת" אלפי ספורטאים בכל רחבי הארץ. אשר רבים מהם מגיעים להישגים מרשימים בזירה הבינלאומית. בשנים האחרונות הביאו ספורטאי "אילת" עשרות מדליות לישראל – והיד עוד נטויה.

art3מעוז טל, מנכ"ל עמותת סקי המים בישראל אומר: " ציפינו ל-4 מדליות בתחרויות אשר מתקיימות בשבועיים הקרובים ואנחנו בדרך הנכונה לעמוד בציפיות שהצבנו לעצמנו. אני משוכנע שהספורטאים הישראלים ימשיכו להאדיר את שם ישראל וימתגו את ישראל כמעצמה בענף סקי המים ".

אריק קפלן, יו"ר התאחדות אילת מוסיף: " ליאור מוכיח כי הינו אחד מגולשי סקי המים הגדולים בעולם , כאשר הוא שומר על מקומו בצמרת העולמית מזה כבר מס' שנים ברציפות. ב"אילת" מקווים מאוד כי ליאור אף ישיג את הכרטיס ל "משחקי העולם" ב-2013 ויידע לייצג את ישראל בצורה ראויה ומכובדת ".

וקהילת הגולשים אומרת – הרבה ריספקט וכל הכבוד על ההישגים הנפלאים!

יואב נקש - ספטמבר 2011

צלם ים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים