שיא עולם כחול לבן: מקפריסין לישראל בשחייה!

מאת יואב נקש אוקטובר 11, 2014

המטרה מקדשת את האמצעים וכשיש מטרה ויש יכולת אין דבר שיעמוד בפני הרצון. שישה שחיינים ישראלים השלימו משחה שליחים ארוך ומפרך של 380 קילומטרים בים התיכון, מקפריסין ועד ישראל, וקבעו שיא עולם חדש שייחשב כשיא רשמי של גינס. המטרה שלשמה הם שחו: הגברת המודעות לחשיבות שבשמירה על ניקיון הים! אלופי עולם ומגיני ים שזכו גם לליווי של דולפינים בחלק מדרכם.

art4

ששת השחיינים הישראלים בן אנוש, אודי אראל, לוק שטבון, אורי סלע, זהר גלילי, עודד רהב ודורון עמוסי הביאו הרבה כבוד וגאווה לישאל כששברו את שיא העולם במשחה שליחים בים הפתוח. השישה צלחו את הים התיכון בשחייה והגיעו ביום שבת 11.10.2014 לחוף ראשון לציון לאחר שישה ימי שחייה רצופים שבמהלכם גמעו 380 ק"מ.

art4

ששת המופלאים החלו את דרכם מנמל פאפוס בקפריסין בצהרי יום ראשון ה-.-5. באוקטובר 2014. על פי תקנון המשחה, בכל זמן נתון צריך להיות שחיין במים, ביום ובלילה. ובשל כך כל שחיין שחה במשך שעה אחת ארבע פעמים ביום, מרחק של שניים עד ארבעה ק"מ בממוצע, עד שהוחלף על ידי השחיין הבא.

את המשחה המיוחד שנערך בחסות עמותת "צלול" הם הקדישו למען מטרה אצילית וחשובה: שמירה על הים ותמיכה במאבק נגד זיהום המים. בטקס החגיגי שנערך לכבודם בחוף הצוק עם השר להגנת הסביבה עמיר פרץ, הם קראו לציבור לפעול באופן אקטיבי ולשמור על ים נקי וצלול. חברי קבוצת השחיינים מתארים מצב שבו הים היה צלול ונקי כמעט לכל אורך המסע אך המים הפכו לעכורים עם כניסתם לאזור שמול חופי הארץ.

art2

"עכשיו השרירים מתחילים להשתחרר והגוף מלא אדרנלין", סיפר השחיין אורי סלע שאימן את הקבוצה בשנה האחרונה. "תרגלנו את כל מצבי הקיצון האפשריים כולל שחייה במים קרים, שחייה ללא שינה והתמודדות עם נחילי מדוזות. רק אחרי שחייה כל כך ארוכה ומחשלת אתה לומד להעריך את הים המדהים והעצמתי. ביומו השני של המשחה שחינו בליווי להקת דולפינים שהצטרפה אלינו. בהתחללה חששנו והם גם הפריעו לנו כי יצרו זרמים נגדיים, אבל זו הייתה חוויה מדהימה", אמר סלע.

חבר נוסף בקבוצת השחיינים מספר על רגעים מפחידים שבו הוא ננשך על ידי דג כלשהו ברגליו: "זה היה מפחיד ובפעם השלישית שהרגשתי נשיכות ברגליים התחלתי לצעוק כדי להעיר את כולם בסירה", משחזר השחיין בן אנוש. "אבל לרגע לא חשבתי להפסיק לשחות, גם אם זה היה כריש".

art5

ספר השיאים של גינס צפוי להכיר בשיא לאחר בדיקתו, וארגון העולמי לשחיה במים פתוחים הודיע לשחיינים כי הם מועמדים לתואר "משחה השנה העולמי של הארגון". עבור כל אחד מאיתנו, חובבי הים ואזרח המדינה, שיאם מהווה עבורנו גאווה גדולה והמטרה שלשמה עשו זאת היא נר לרגלינו! כל הכבוד ויישרו כוח!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים