חדשות

ג'יימי אובראיין ומציל-ים הצילו בוגיסט מטביעה בפייפליין

מאת יואב נקש מרץ 05, 2016

החורף הזה פייפליין היה מסוכן מאי-פעם! לרשימת הפצועים שכוללת את ביד דורברידג' (שבר באגן) אוון רייט (זעזוע מוח) ואוון גיזלמן (טביעה על סף מוות), נוסף לפני מספר ימים מקרה טביעה של בודיבורדר מניו ג'רזי בשם דילן מק'גין (Dylan McGinn). דילן ניצל בזכות תושייתם של המציל גיליים טאמגה (Guilherme Tamega) וג'יימי אובראיין - אלמלא שני החבר'ה האלו, הוא היה טובע ומת.

מק'גין תפס גל סגור שחבט את ראשו בעוצמה על הריף וגרם לו לאיבוד הכרתו. גיליים טאמגה, מציל שלא היה בתפקיד ואלוף העולם בבוגי שש פעמים, היה הראשון להחלץ לעזרתו. הוא הבחין בגלשן הבוגי צף מעל פני המים וידע שמק'גין נמצא בצרה. טאמגה חתר אל מק'גין וניסה לשמור על ראשו מעל פני הים. באותם רגעים נחלץ לעזרה גם ג'יימי אובראיין שהציע להשכיבו על הסופט בורד ובצורה זו הם משו אותו מהמים.

כאשר מק'גין נמשה אל היבשה הוא לא נשם ולא היה לו דופק. למרבה המזל פעולות ההחייאה של המצילים השיבו לו את הדופק והוא החל לנשום בכוחות עצמו. מק'גין הובהל לבית החולים במצב קשה אך יציב. מקרים של טביעה יכולים להתרחש בכל רגע נתון ולכל אחד היכולת להציל. עיסוי חזה עושים רק במידה ולטובע אין דופק ודבר חשוב לא פחות ביותר הוא לספק נתיב אוויר וחמצן ולא רק להוציא מים מהריאות.

נאחל למק'גין החלמה מהירה ונחזק את ידיהם של האנשים שנחלצו לעזרתו והצילו את חייו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים