חדשות

דלוק על הצינור של טיהופו: ג'יימי אובראיין עולה בלהבות

מאת יואב נקש יולי 25, 2015

ג'יימי אובראיין ממשיך ללכת על קצה גבול האקסטרים ומחפש דרכים נוספות להדליק את האש שבוערת בו לגלוש על הגלים. J.O.B ניגש אל הפסיכיאטר הפסיכי שלו, הלוא היא חברת רד בול, והציע להם לעשות משהו שכבר מתבשל במוחו על אש קטנה במשך שנה. כשהפנה שאלה למעריציו "מהו הדבר הבא שהוא צריך לעשות?" הם הציעו לו לשרוף את עצמו - כלמר להבעיר את עצמו באש ולגלוש את הצינור של טיהופו. כשחברת רד בול שמעה את זה היא כמובן נדלקה על הרעיון וסידרה לו יום צילום פעלולי בסגנון הוליוודי מדליק.

האמת שהרבה לפני שג'יימי התחרפן, ברוס איירונס כבר היה בטיפול ועשה שני פעלולים מאוד נועזים על הצינור הפסיכי של טיהופו. בשנת 2012, איירונס גלש עם כיסוי עיניים וקינח בגלישה לילית עם זיקוק שהאיר את הגל כמו ביום העצמאות. ב-22 ביולי 2015, קודח הצינורות מהוואי והפייפליין מאסטר אובראיין, לקח את הפעלול הנועז לכיוון קצת יותר חם עם להבות שדולקים אחריו.

דלוק על הגל של צ'ופו! ג'יימי אובראיין עושה אש בטהיטי.

"המעריצים אמרו שזה יהיה מדליק אם אני אצית את עצמי באש, ואני חשבתי לעצמי 'למה לא באמת?'. אז ניגשתי לרד בול ואמרתי להם שאני רוצה להבעיר את עצמי באש ולגלוש בתוך הצינור של טיהופו בטהיטי. הם הסתכלו אליי ואמרו לי: תגיד, אתה אמיתי?", משחזר אובראיין את מהלך הדברים כשהוא שוכב על ספת המטופלים. "טוב" השיבו לו ברד-בול. " אז יש לנו אש, צינורות חלולים ומהירים על שונית רדודה וחדה כתער, אולי כדאי שנקרא לאיש הפעלולים ההוליוודי ריילי הארפר (Riley Harper)".

"ממש התלהבתי כשהתקשרו אלי מרד-בול ואמרו לי שהם מעוניינים שאני אפקח על הפרויקט. למעשה, חברים שלי ואני דיברנו על זה המון כי אנחנו גולשים וכבר עשינו הרבה מאוד פעלולים וסצנות של שריפה בסרטים וידענו שמדובר במשהו שאף אחד עוד לא עשה בעבר", מסביר ריילי, איש הפעלולים ההוליוודי.

לאחר שביצעו שני ניסיונות בטיחותיים באש בקליפורניה וניסוי נוסף בהוואי שנועדו לבחון את ההתכנות של פעלול שכזה בתוך מי ים, ג''ימי אובראיין היה מוכן להדליק את עצמו ואת החליפה המיוחדת שהוכנה עבורו על ידי Body Glove. בליווי צמוד של 25 חברי צוות אבטחה, גולשים, מפיקים וצלמים, אובראיין גלש-אש וקדח את טיהופו כשהוא עולה בלהבות וצובע את הגל באור כתום-צהוב.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים