חדשות

קלי סלייטר קטלני: יוצא נגד פארק המים SeaWorld ושבי הלוויתנים

מאת יואב נקש יוני 11, 2015

אפשר להעריץ את קלי סלייטר בזכות היותו 11 פעמים אלוף העולם אבל אפשר להעריצו אף יותר מכך על דרכו ותרומתו הרבה לשמירה על הטבע ועל החי. בדיוק כפי שהוא יודע להלחם בתחרויות הגלישה סלייטר יודע להלחם גם על היבשה. הוא מחה נגד צייד קרנפים באפריקה וכעת הוא גם מרים את הכפפה נגד רשת פארק המים Sea World ששובה לוויתנים, ושאר חיות ים למטרות שואו ביז. סלייטר יתעמת עם מפעילי הפארק הימי בכנס השנתי של ארגון זכויות בעלי החיים העולמי PETA ויציג לפניהם שאלה נוקבת שיכולה לשמש פתח מילוט... עבור כולם.

סלייטר הוא קרנף וכשהוא רוצה הוא גם יכול להיות לווייתן קטלן. הוא אינו אחד שרק מדבר ממרום מושבו בהיכל הסלבריטאים אלא יודע לנצל את פרסומו הרב בדיוק למטרות חשובות כגון אלו. סלייטר שידוע בתור איש עסקים מחושב שמרבית עסקיו בשנם האחרונות מתנהלים סביב המימד הסביבתי, מתכוון לעשות בדיוק את ההפך הגמור לפארק המים סי וורלד ולחבל בהכנסותיהם שיביאו לסגירתם. סלייטר מעוניין שבעלי המניות שמלווים אותם כבר 40 שנים יציגו תנאים חדשים לתמיכתם בפארקים וידרשו את שיחרורם של לוויתני האורקה מהשבי בו הם נתונים.

לוויתן שעשוע. אורקה (קטלן) במהלך מופע בפארק המים Sea World

לפי ארגון PETA, לפחות 36 לוויתני אורקה נפטרו בתחומי הפארק של Sea World, כאשר אף לא אחד מהם מת כתוצאה מזיקנה. ארגון זכויות בעלי החיים מפעיל לחץ מאסיבי על הפארק מזה מספר שנים בכדי שישנו את דרכם. מכבשי לחצים אלו הביאו חברות כגון Southwest Airlines, Panama Jack ו- Mattel לסיים את שותפותם העסקית עם הפארק הימי. בשנת 2014 Seaworld נבחרה על ידי הצרכנים לאחת מהחברות הגרועות ביותר באמריקה.

הוסיפו אותנו כחברים בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

ואלו הם הדברים שקלי סלייטר מפנה ל-SeaWorld:

שמי קלי סלייטר ואני מופיע לפניכם בשם Peta.

הוסר המעטה מעל SeaWorld וכל הפרסומות שבעולם לא ישנו את האמת שהציבור כבר יודע: שהחברה כולאת בעלי חיים אינטליגנטיים ביותר, מורכבים מבחינה רגשית וחברתיים בבריכות זעירות עם קירות בטון אשר מובילים אותם להתנהג בתוקפנות ולפתח מחלות.

בתור גולש מקצועי, יש לי מזל וזכות גדולה לבלות חלק ניכר מהזמן שלי בים - זה המקום שבו אני מרגיש כמו בבית, ובשל כך, אני מרגיש שמוטלת עליי החובה להגן ולהשפיע בקולי.

אנא ספרו לנו, מתי תאפשר SeaWorld לחיות שהיא מחזיקה בשבי לחזור לביתם - הים - בשחרורם למשכנם לצד חוף של ים? מדוע אתם לא בוחנים את האפשרות הזו לפחות? אחרי הכל זו יכולה להיות נקודת זכות ליחסי הציבור שלכם.

על ידי תיקון העוולות שבוצעו במשך שנים רבות על ידי החברה למטרות רווח, אתם עשויים למעשה להחזיר חלק מהכבוד שאבד בעיני הציבור ולפעול בכדי לשים סוף לבעיית הסבל של בעלי החיים.

תודה רבה.

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים