חדשות

קלי סלייטר: 'אם זה יתאפשר, אתחרה באולימפיאדת טוקיו 2020'

מאת יואב נקש מרץ 27, 2016

למה זה לא מפתיע אותנו? מה הוא עוד יכול להגיד שלא יגרום לנו ליפול מהרגלים? הגולש המועטר ביותר בכל הזמנים, הביזניסמן הסביבתי שהפיק את הגל האלוהי, שם את עינו על מדליה אולימפית ועדיף שזו תהיה מזהב. ככל שחולפות השנים, וסלייטר כבר חגג יום הולדת 44, כך גם עולם הספורט מעוניין לדעת מהם תוכניותיו של האלוף לעתיד ולאן פניו מועדות. כתב הספורט האמריקאי גרהאם בנסינגר בילה יום שלם עם סלייטר וגילה אדם שלא מפסיק לשאוף להרבה יותר.

בתחילת חודש מרץ בנסינגר וסלייטר נפגשו במאליבו ושוחחו על דברים רבים, אבל הפרט המעניין שאליו גלשו היו בריכות הגלים המלאכותיים והאולימפיאדה. כשסלייטר נשאל לדעתו על ענף הגלישה במשחקים האולימפיים הוא נשמע כתומך נלהב ברעיון (אולי גם בגלל שיש ברשותו טכנולוגיה שיכולה להפיק גל לתחרות שכזו). "ביפן יש תרבות גדולה של גלישה ואני חושב שיש היגיון בהקמת בריכות גלים ביפן... יש זמן התחלה קבוע מראש ואפשר לשלוט ב'מגרש'... זה יהיה מאוד מעניין אם בריכות גלים יהיו הדרך שבעזרתן ענף הגלישה יתקיים לראשונה באולימפיאדה".

הגולש היחיד שהתחרה עד כה באוליפיאדה - בשחיה ולא בגלישה - דיוק קהאנאמוקו

בשנת 2020 סלייטר יהיה כבר בן 48, לא בחור צעיר, וזה היה רק מתבקש שבנסינגר יוציא כותרת משיחתו כששאל את סלייטר יש בכוונתו להתחרות באולימפיאדה. פעם נוספת תשובתו של סלייטר הייתה נלהבת: "אם ענף הגלישה יכנס באופן רשמי לאולימפיאדה ומצבי הגופני יהיה תקין, לא אסבול מפציעות ואבחר לייצג את ארה"ב, זה יהיה כבוד גדול מאוד עבורי", הוא השיב.

אחרי שקיבלה אישור ראשוני בחודש ספטמבר 2015, הוועדה האולימפית תגיעה להחלטה סופית בקיץ 2016 לגבי הכללת ענף הגלישה באולימפיאדה ביפן בשנת 2020. ובמידה והענף לא יכנס לאוליפיאדה הזו לסלייטר יש עוד סיכוי להתחרות באוליפיאדות הבאות - אולי אפילו להיות האדם המבוגר ביותר שיתחרה במשחקים של שנת 2044 כשיהיה בגיל 72.

הפרומו לראיון של גרהאם בנסינגר וקלי סלייטר. תמיד יש עוד כותרת.

הערת עורך: הראיון המלא של בנסינגר וסלייטר במסגרת התוכנית "In Depth" יופיע בימים הקרובים באורך מלא בטלוויזיה האמריקאית, וכשזה יעלה לרשת נדאג לפרסמו בעמוד זה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים