סלייטר ממשיך במסחר: יפיק סרט דוקומנטארי על הברחות סמים

מאת יואב נקש אפריל 02, 2015

קלי סלייטר לא מעשן אבל אוהב לשאוף מזומנים לריאות. אחרי הרהיטים, הגלשנים הירוקים, מותג הביגוד, משקה האנרגיה וכל שאר ההרפתקאות העסקיות, כבר יצא לנו להבין שהסמים של סלייטר נקראים "ביזניס". כעת, אלוף העולמים בגלישה מפציץ עם השקעה נוספת ולא שגרתית (כרגיל) ורוכש את זכויות הפקת סרט טלוויזיוני שעוסק בגולשים מבריחי סמים.

שנים רבות אחרי טבילה צוננת בקריירת משחק כושלת, קלי סלייטר חוזר למסכים אך בתחום הפקת הסרטים. רכישתו האחרונה: זכויות הספר "תאי סטיק" (Thai Stick: Surfers, Scammers, and the Untold Story of the Marijuana Trade), פרי עטם של ההיסטוריון פיטר מקגוויר (Peter Maguire) ומבריח הסמים לשעבר מייק ריטר (Mike Ritter), מביא את סיפורם של גולשים העוסקים בהונאות ובהברחת סמים.

עד אמצע שנות ה -70' של המאה הקודמת, הרוב המכריע של המריחואנה בארצות הברית הגיע מעבר לים, ובנגקוק בירת תאילנד, הייתה מרכז העסקים התוסס וביתם של הגולשים המבריחים. מגווייר וריטר ערכו מאות ראיונות עם מבריחים וסוכני אכיפת החוק והביאו לכתיבת ספרם על אחד מהעסקים הרווחיים ביותר בעולם. סלייטר רכש את זכויות ההפקה לספר ובכוונתו להציגו כסרט דוקומנטארי שיוקרן במסגרת סדרת טלוויזיה.

Thai Stick - הגולש מקוקו ביץ' עושה מג'יק קוקי מהספר

הגולש בן ה-43 שכבר הביע דעתו בעבר על שימוש במריחואנה כ"לא ביג דיל", ממשיך בקו המתירני ומשדר התלהבות רבה מרכישתו את זכויות ההפקה של הסרט הדוקומנטארי:" זוהי ההיסטוריה שלא מלמדים אתכם בבית הספר, תופעה תרבותית חשובה ומשמעותית שהתרחשה מתחת לרדאר ולא זכתה לחשיפה", הוא כתב באינסטגראם.

"זה לקח 15 שנה להיסטוריון ולמבריח הסמים לשעבר להשלים את הספר שמבוסס על אלפי שעות של ראיונות. השניים תיעדו את כל מה שלא ידעתם על גראס מסוף שנות ה-60' ועד תחילת שנות ה-80' כשהם צוללים לכל תחום אישי ופוליטי, אפילו עם הופעות אורח של טימותי לירי וריצ'רד ניקסון".

הסופר, פיטר מקגווייר, מסביר בקצרה על תופעת הברחות הסמים של גולשי הגלים

מסביר סלייטר ואומר שכל האווירה ששוררת בימים אלו סביב הלגליזציה של המריחואנה (בארה"ב) ותחומים נוספים שבהקשר לצמח הירוק, תורמים לתזמון החשיפה - הסיפורים שבספר קמים לתחייה ומעניקים משמעות לשינויים החוקתיים שחלים במדינה. מטרתו היא להעלות שאלות מוסריות ופילוסופיות לגבי החוק האוסר על השימוש במריחואנה אשר לדעתו לוקה בחוסר עקביות.

"כילד תמים שגדל בפלורידה, לא ידעתי שום דבר על סמים אבל שמעתי מלא סיפורים על גלישה והברחות סמים של אנשים ומכרים רחוקים. תמיד סיקרן אותי לשמוע את סיפורם של האנשים האלו שהצטיירו בעיניי כפיראטים בני זמננו. הרבה מהדברים שאני יודע היום הגיע מקריאת דפי הספר בשילוב ההקשרים שעשיתי לסיפורים ששמעתי בילדותי." מסכם סלייט.

So...I recently optioned my old friend #PeterMaguire?s book, 'Thai Stick' for film and tv rights. We have begun work on a documentary film and several parties are interested in making an episodic tv series about it. This is a history they certainly don't teach you in school but an important and significant cultural phenomenon that occurred mostly undocumented. It took the professional historian and former smuggler 15 years to complete and it is based on thousands of hours of interviews. They document everything you didn't know about pot smuggling from the late 60's thru early 80's, diving into every aspect of the game from personal to political. Even #TimothyLeary and #RichardNixon make cameos. As an innocent kid growing up in Florida, I knew nothing about this stuff but heard lots of stories about the surfing/smuggling connections related to people I knew. I was always intrigued hearing about the guys I considered to be #RealLifePirates. A lot of what I know now comes from the pages in this book and corroborates things I heard as a kid. With the current atmosphere around #MarijuanaLegalization and the connected topics, it seems timely to bring this thing to life. This in no way condones drug use or dealing of any sort. But it does bring into question inconsistencies around drug laws and philosophical questions about personal choice and outlawing nature. #ThaiStick #CrabClawRoachClip?! #IDontSmoke

A photo posted by Kelly Slater (@kellyslater) on

סלייטר ושותפיו למיזם כבר החלו בצעדים לשיווק המוצר ולדבריו מספר גופים תקשורתיים כבר הביעו התעניינות בהפקת הסדרה הטלוויזיונית וברכישת זכויות שידורו. אלוף העולם 11 פעמים רואה ב"תאי סטיק" הזדמנות פז לעשות מג'יק קוקי: גם להעביר מסר לשינוי חוקתי וגם ליהנות מההיי של המזומנים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים