קלי סלייטר גולש הגל הגבוה של נאזרה בפורטוגל

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

בזמן התחרות בפורטוגל קלי סלייטר לקח קצת זמן איכות והצפין אל עבר הגל הענק שנמצא בעיירה נאזרה (Nazare). בפוינט הענק הוא הצטרף לחברו גארט מקנאמרה (Garrette Macnamera) שקבע בשנה שעברה שיא של כל הזמנים בגל הגבוה ביותר שרכבו עליו אי פעם, 90 פיט (27 מטרים). האם סלייטר מתכוון להתחרות גם על התואר הנכסף הזה?

Slater surf Nazare Portugal


עונת גלי הענק בפלאיה נורטה נאזרה (Praia do Northe Nazare) קרבה ובאה וגארת' מקנאמרה מהוואי לוקח את האימונים בכל מידת הרצינות. הגל הענק שנשבר מעל הקניון התת-ימי מהווה עבורו את פסגת השאיפות והחלומות כשבכוונתו לשבור את שיאו האישי של השנה שעברה ולעדכן את שיא העולם ולגלוש על גל של 100 פיט (37 מטרים).

Nazare Garret Macnameraבזמן שהותו של סלייטר בתחרות ה-ASP בפניש (Peniche) פורטוגל וכמי שמחפש כל הזמן באתגר חדש,  סלייטר הצפין בנסיעה של שעה עם רכבו אל עבר החוף בנאזרה ופגש בחברו מקנאמרה בפסגת הגל הגבוה ביותר בעולם. במזג אוויר אידיאלי עם סוול ענק, סלייטר תפס כמה גלים גבוהים עד שלבסוף הצליח לכבוש גל אדיר מימדים בגובה של 55 פיט (15 מטרים).

 

נכון לרגע זה, אין בכוונתו של סלייטר להתמודד מול שיאן העולם מקנאמרה אלא לתמוך ולחזק את ידיו של חברו בכדי שיוכל הגשים את חלום ה-100 פיט... תהיו בטוחים שהמשך יבוא ואנו עוד נפער פיות לרגל הישגו:)


כתבה מאת יואב נקש – אוקטובר 2012

 

צלם ים

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים