חדשות
חדשותגלישה ← די, זה לא אמיתי! קלי סלייטר חושף את הגל המלאכותי הכי מושלם שראיתי!

די, זה לא אמיתי! קלי סלייטר חושף את הגל המלאכותי הכי מושלם שראיתי!

מאת יואב נקש דצמבר 19, 2015

זהו ללא ספק הסיקרט ספוט הכי סיקרט בעולם, המקום שאותו הייתי מת לגלות בשביל גל אחד קטן. קלי סלייטר חושף את מה שנראה כמו חלום רטוב של גולשים, גל ששבירתו המלאכותית מכניסה לכיס הקטן את snowdonia ואת כל בריכות הגלים. את הסוד הוא שמר לעצמו ועבד בחשאיות גמורה מאז 2005 וכעת, 10 שנים לאחר מכן, קלי מפיק סוול מלאכותי מושלם שצפיה בו גורמת לי להתרגש כמו בפעם הראשונה שראיתי ים.

זהו הגל הכי מושלם שהופק על ידי אדם ואולי אף יותר טוב מזה שקיים בטבע. כמו האדם הוויטרובי של דה וויינצ'י, יחס הזהב של אוקילידיס, הגל המלאכותי של קלי סלייטר הוא יצירת אומנות מתימטית מושלמת - הפרופרוציה האלוהית! היצירה הזו של הגל האסתטי הצינורי, הארוך ועם הקיר האינסופי, אינו דומה לשום דבר שראתי בעבר. אלוף העולם 11 פעמים, פתאום באמת נראה כמו אלוהים.

מה זה הדבר המושלם הזה??? די... זה לא אמיתי! כבר לא רק מלך... קלי סלייטר אלוהי.

בבוקר ערפילי של ה-05 בדצמבר 2015, ובאתר נסיוני שממוקם במרחק של 110 מיילים מהחוף, קלי סלייטר גילה את שעמל עליו והשקיע בו במשך שנים רבות. בשעה 06:35 הצוות של "Kelly slater wave Pool" הוריד את הלוט מעל הגל הראשון וזה התגלגל לעברו ונשבר באלגנטיות גמורה. פניו של קלי סלייטר אורו. הוא חייך, צחקק, הניף את ידיו למעלה כמנצח והיה נרגש ומאושר כמו הזכייה הראשונה שלו באליפות העולם (לדבריו). זמן לא רב אח"כ, בשעה 07:05, סלייטר תפס את הגל הראשון שלו וקדח בחגיגיות צינור של איזה 30 שניות!

"עצם העובדה שזהו הגל הראשון שעליו גולשים, הוא התרגשות גדולה עבורי. זה מאוד מלחיץ לעבוד על משהו במשך עשר שנים... אני חושב שזו בשורה גדולה לענף הגלישה כשזה נעשה בצורה הנכונה", מסביר סלייטר בקליפ המושלם. "האם זה חלום? כן, זה חלום שאותו הגשמנו. לא מיהרנו. יכולנו להציג גל באיכות פחותה מזו כבר לפני שנים רבות אבל חיכינו כי רצינו את הדבר הנכון. זהו הגל מעשה ידי אדם הטוב ביותר בעולם", הוא מסכם (ואי אפשר שלא להסכים איתו רק מצפייה בו גולש).

במשך שנים הוא שמר על זה בסוד ועשה מניפולציות תקשורתיות בשביל לבלבל את מתחריו (וגם אותנו) אבל בסופו של דבר וכמו שהוא תמיד יודע, קלי סלייטר הפתיע אותנו בענק. גל ארוך בגובה של כמטר אחד עם צינור חלול וקיר לביצועים.. נתונים שדומים מבחינת הכוח וצבירת המהירות לדבר האמיתי. איפה עושים מנוי לבריכה הזאת? החברה של סלייטר, Kelly WaveCO, אינה מספקת הרבה פרטים בנוגע לתוכניותיהם העתידיות אבל הם בהחלט עשו באז מסקרן שהשאיר אותנו פעורי פה. וקלי סלייטר? עכשיו יש לו מקום להתאמן בשקט על התואר ה-12 :)
Kelly Slater presenta su Ola Artificial
Kelly Slater presenta su Ola Artificial   Kelly Slater Wave Company
Kelly Slater presenta su Ola Artificial   Kelly Slater Wave Company
Kelly Slater presenta su Ola Artificial   Kelly Slater Wave Company
Kelly Slater presenta su Ola Artificial   Kelly Slater Wave Company
Kelly Slater presenta su Ola Artificial   Kelly Slater Wave Company
Kelly Slater presenta su Ola Artificial   Kelly Slater Wave Company

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים