קייטסרפר ניצל בעור שיניו מתקיפת תנין באוסטרליה

מאת יואב נקש מאי 18, 2015

זהו הסיוט הכי גדול של קייטרים. למצוא את עצמם בלב ים כשהרוח דועכת, או בשפה המקצועית "נופלת", ומותירה אותם חסרי אונים כשכל הציוד שברשותם הפוך לנטל והם נתונים לחסדי כוחות הטבע ולמלתעות הדגים. מקרים שכאלו כבר קרו בעבר כשהידוע שבהם הוא סיפורו של קייטסרפר ששרד שלושה ימים בים האדום כשהוא מוקף ומותקף באופן בלתי פוסק על ידי כרישים. הסיפור הבא שמגיע מאוסטרליה, לא פחות מעורר אימה ובו מעורב דווקא קרוקודיל אימתני שחשב שמצא טרף קל בים.

הקייטבורדר האוסטרלי כריסטופר קיפינג (Christopher Keeping) ניצל בעור שיניו ממלתעות קרוקודיל שדרש לנגוס בו כ-100 מטרים מחופי שמורת הטבע קאסוארינה ( Casuarina) שליד העיר דארווין שבצפון אוסטרליה. כריסטופר יצא לחדד בבוקר היום כשבסביבות השעה 11:00 הרוח לפתע נפלה. הוא מצא את עצמו צף על הגלשן בעומק הים ובמרחק של כמאה מטרים מהחוף שלפתע קרוקודיל רעב הגיח מן המצולות.

כריסטופר קיפינג עם סימני הנשיכה של הקרוקודיל

אני בדרך כלל מחפש אחר תמסחים כשאני יורד לגלוש במקום הזה ובואתו הזמןם היה קייטסרפר נוסף שהתארגן לגלישה", מסביר כריס. "אני לא הבחנתי בו עד הרגע האחרון, ואז הוא פשוט נכנס בי ב'באנג' כמו משאית. רגע אחרי זה מצאתי את עצמי מנוער בפראות ימינה ושמאלה. חשבתי לעצמי, אנ נמצא בעומק הים ואים אף אחד מסביב, חשבתי שזהו זה. אני מת. לא חשבתי בכלל שיש לי סיכוי נגד הממזר הזה", הוא מתוודה.

הקרוקודיל נעל את הלסת על כתפו של כריס למשך 2 דקות והוא היה בטוח שבזה חייו יסתיימו. לאחר שהצליח להשתחרר ממלתעות הקרוקודיל הוא ידע מהי חומרת פציעתו אך הכאב בגופו היה ניכר. על אף שעדיין הייתה ברשותו יד חופשית אחת הוא לא חשב שיש משהו שהוא יכול לעשות בכדי למנוע את התקיפה הבאה. אבל כאן דווקא הציוד שברשותו היה לו לעזר. העפיפון עדיין צף מכיוון שהקרוקודיל לא היה מסוגל להטביע את כל הכנף. כריסטופר ניצל את העובדה כי הוא עדיין צף על גלשנו והרעיף אגרופים באפו של הקרוקודיל, נעץ את אצבעותיו בעיניו ואף חבט בו עם הגלשן.

הטורף שהיה עדיין רעב לליטרת בשר המשיך לחוג סביב כריסטופר. בכל אותו הזמן כריסטור המשיך לחבוט בפניו של הקרוק עד שהוא בדרך נס הגיע למים רדודים ולבסוף גם לחוף מבטחים. כריס קיפינג בן ה-29 ניצל ממוות כמעט וודאי ויצא עם חבלות ושריטות קלות בחזה ובבית השחי. את החבלות הקלות הוא חב לחליפת הגלישה שמנעה את נעיצת שיני התנין בגופו. לפחות כעת יש לו סיפור טוב לגולל לחבריו ולמשפחתו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים