חדשות

ג'ואל טודור עושה טרור: מחלוקת בחברת גלישה מגיעה לבית המשפט

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

ג'ואל טודור הוא גולש הלונגבורד הנערץ ביותר בעולם אבל רצף התפרצויות זעם ותביעה משפטית כנגדו יכולים להזיק מאוד לתדמיתו האגדית. לטענת שותפו לשעבר, התובע אותו בבית המשפט, הגולש מסאן-דייגו הפך ל"דיווה מרושעת" לאחר שהסתכסך עימו בניהול חברת הגלישה אותם פתחו יחדיו. מה עובר על ג'ואל? בכתבה הבאה

lawsuit: Surf legend Joel Tudor became a ?terror? during surfbrand partnership ג'ואל טודור עושה טרור: מחלוקת בין שותפים של חברת גלישה מגיעה לבית המשפט

אלוף העולם לשעבר, ג'ואל טודור (Joel Tudor), חבר לצלם / יזם מצליח מניו-יורק בשם אנדרו בלושילד (Andrew Blauschild) ובשנת 2008 הם הקימו יחדיו חברת גלישה הנקראת קוקבוקס (Kookbox). במהלך השנים שחלפו נדמה היה שהחברות של השניים נעה על מי מנוחות, וציוד הגלישה שכלל גלשנים וחליפות, זכו להצלחה כבירה בארה"ב ואף הצליחו להתברג לשווקים של סידני אוסטרליה. דרך אגב, השם של החברה "קוקבוקס" אמנם נשמע כמו שידרוג המילה קוק (Kook) אבל מקור המונח בעצם שייך לגלשני ה-kookbox שבהם השתמשו בשנות ה-40'-50' שהיו ארוכים, חדים, חלולים ועם שדריות עץ. (כפי שמופיע בסרטון הבא)

בחברת kookbox הכול זרם והיה טוב עד שג'ואל טודור התפוצץ. בתביעה שהגיש בלאושילד (בתמונה) כנגד טודור בן ה-37 ישנו תיעוד מביך ביותר המציג את אלוף העולם לשעבר באור שלילי ביותר.

Andrew Blauschild אנדרו בלאושילד

"ג'ואל טודור הוא אחד הגולשים הידועים ביותר בהיסטוריה של הגלישה העולמית אבל לבנאדם יש בעיות". אומר בלאושילד ומפרט: "במהלך השנים האחרונות הוא הפך להיות יהיר וגאוותן והתייחס לעובדים וגם כלפיי כאילו והיינו עבדים שלו". עוד טוען בלאושילד שטודור השתמש בכספי החברה למטרות אישיות מחוץ למסגרת העסקית של השותפות. כשטודור לא קיבל חלק מהכסף המבוקש לענייניו הפרטיים הוא החל בהתקפי זעם. לאחר שמינה את עצמו ל"בוס" הוא הטיח האשמות חסרות שחר בעובדים וכינה אותם שקרנים וגנבים. במאי השנה טודור נכנס למחסני החברה בסאן-דייגו והחל לצעוק ולאיים פיזית על מנהל המחסן. טודור לא עצר בזה והוא התקשר לשותפו בניו-יורק ופיטר אותו על אף שבחוזה מעוגן הסעיף על בעלות שווה של 50-50. מספר ימים אח"כ ומאחר שהבין כי אין ביכולתו לבטל את חוזה השותפות, נכנס טודור בעל החגורה השחורה בג'יו-גיטסו ברזילאי, למחסני החברה והשחית ציוד רב שהיה במקום. עוד טוענת התביעה כי טודור עשה כל שבאפשרותו בכדי להרוס את החברה, הוציא לה שם רע ופיזר סיסמאות דיבה. הוא אמר לזכיינים כי החברה גמורה ובעתיד הם צריכים רק לפעול / לקנות דרכו.

בלאושילד תובע את ג'ואל טודור על סכום כספי שכולל הוצאת דיבה והשחתת רכוש החברה, כמו כן הוא דורש ביטול חוזה השותפות שלו ללא כל פיצוי. ג'ואל טודור לא הגיב לתביעה באופן אישי ועורך הדין מטעמו טוען שהכול יצא מכלל שליטה והדברים מוגזמים. "טודור היה זה שהגה את חברת קוקבוקס הרבה לפני שהכיר את בלאושילד והיו להם חילוקי דעות קריאטיביים שהביאו לפיצול שהיה מוסכם על השניים." אומר עורך הדין.

art3

 

זה אולי נשמע מפתיע שג'ואל טודור מתנהג כך אך הגולשים המקומיים מעידים עליו כטיפוס שחצן וגס רוח וטוענים כי הוא דומה במזג רוחו לאביו, ג'וזף דייויד טודור. אביו התפרסם בזכות סיפור מעצרו ע"י המשטרה בשנת 1994 לאחר שהיכה נמרצות שני צופים שסירבו לצאת ממתחם התחרות. מן הצד השני, מקורביו של ג'ואל טוענים שאין הם מאמינים שהוא יכול לרדת לפסים כאלו נמוכים. אז למי השופט יאמין? ג'ואל טודור הוא גולש הנוז-ריידר הטוב ביותר בעולם ואולי עדיף שהוא תמיד ישאר לעמוד על הגלשן בסגנונו הקלאסי מבלי לאבד את שיווי משקלו על היבשה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים