חדשות

מקואה רות'מן זוכה באליפות העולם בסבב גלי הענק לשנת 2014/15

מאת יואב נקש מרץ 02, 2015

זו הפעם הראשונה עבור הגולש מהוואי לנצח בסבב בילבונג פיקו אלטו (Billabong Pico Alto) ולזכות באליפות העולם. מקואה רות'מן (Makua Rothman) בן ה-30 ונצר למשפחה עם הרבה אומץ ושרירים מהחוף הצפוני של הוואי הצליח להתברג למקום השני בתחרות המסכמת ב-Punta Galea Challenge בפרו שסיכמה עבורו את הניקוד הכולל לשנה זו והכתירה אותו בנצחון - ומגיע לו!

התחרות הזו  לא זוכה להרבה תשומת לב בעולם ונבלעת ברחש גלי הים של סבב החולמות בגולד קואסט, ואנחנו מפסידים הרבה מאוד אקשן. זהו לא דבר קל לרדת דרופ של גל בגובה 40 פיט (15 מטרים) ולשרוד את הקצף שרודף אחר הגולש. מקואה רו'ת'מן נכנס לסבב גלי הענק כרוקי (rooky) צעיר אבל הוא מספק את ההצגה הטובה ביותר ב-BWWT. - מקואה גולש על גלי ענק מפלצתיים כאילו ואין מחר ואם ישנו דבר שיותר מעניין מכך הוא שזכייתו הגיעה רק לאחר 2 תחרויות בלבד: בספרד ובפרו.

קומיטמנט, קומיטמנט, קומיטמנט. מקואה רות'מן בדרך לאליפות העולם 2014/15 בגלישת גלי ענק

"זה מרגיש נפלא להיות אלוף ה-WSL בגלישת גלי ענק, זהו חלום שמתגשם. לא הוזמנתי לכל התחרויות והנה אני כאן, על אף שהייתי "wild card"' , אלוף העולם לשנה זו", אומר רות'מן. זה היה כרוך בהרבה מאוד נחישות ועבודה קשה בשביל לנצח. זו ההרגשה הטובה ביותר להיות אלוף עולם".

מקואה שורד בשביל לספר. לייט דרופ עם הרבה נחישות בפרו.

מקואה רות'מן השלים את סבב תחרויות גלישת גלי הענק בניקוד כולל של 20,833 נקודות שהם כמעט 7000 נקודות יותר מהמקום השני גבריאל וילאראן (Gabriel Villaran). הגולש האמיץ מהוואי נחשב לאחד מגולשי גלי הענק הטובים בעולם והוכחות לכך ניתן לראות בקליפים המצורפים.  מקואה יקבל את הגביע באופן רשמי בטקס פרסי גלי הענק של ה-WSL בחודש מאי 2015.

ניקוד סופי בסבב אליפות העולם לגני ענק 2014/15

1. Makuakai Rothman, 20833
2. Gabriel Villaran, 13021
3. Nic Lamb, 11851
4. Shawn Dollar, 11750
5. Anthony Tashnick, 11287
6. Greg Long, 7156
7. Nathan Fletcher, 6944
8. Grant Baker, 6232
9. Natxo Gonzalez, 4823
10. Patrick Gudauskas, 4019

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים