גולש נפגע ממכת ברק במהלך סשן גלישה בביירון ביי

מאת יואב נקש נובמבר 10, 2015

אם לא היו לכם מספיק דאגות שמתרוצצות בראש בזמן הגלישה אז תוסיפו לרשימה עוד אחת - הסכנה מפגיעת ברק. איתני הטבע הם מאוד לא צפויים ויכולים להפתיע בכל מקום על גבי העולם הכחול אבל הכי מסכנים הם האוסטרלים שמקבלים את הגזרות מכל הכיוונים, מהמים ומהשמים. לבחור שגלש ב- Suffolk Park שנמצא בקרבה לביירון ביי לא שיחק המזל, סערה שפקדה את המקום בבוקר יום ראשון הפכה את סשן הגלישה שלו לסיוט מחשמל.

"הברק הלבן" מאוסטרליה תקף אלא שהפעם לא היה מדובר במיק פאנינג. גבר בן 34 נפגע ממכת ברק במהלך סשן גלישת בוקר, כ-30 מטרים ממקןם שבו הייתה אמורה להתקיים תחרות נוער שהתבטלה בגלל התחזית הסוערת. הגולש נמשה מהמים אל החוף על ידי חבריו והובהל לבית החולים על ידי אמבולנס שהוזעק למקום כשמצבו קריטי ונשקפת סכנה לחייו.

לדברי החזאים, בבוקר יום ראשון ה-08.11.2015 ירדו כמויות גשם אדירות של כ-60 מ"מ בפרק זמן קצר של מספר שעות באיזור ביירון בי. "הבחנו באופק בעננים הקרבים אלינו מהים וזה פשוט הפתיע אותנו כמו פצצה", אומר אחד המקומיים לרשת ABC. "זה היה גשם זלעפות עם חזית סוערת ביותר. היו הרבה ברקים ובקושי יכולנו לראות את הגולשים מבעד לגשם השוטף שירד".

מקרים דומים של פגיעות ברקים בגולשים וברוחצים שבזמן ששהו בחוף ובים כבר ארעו בעבר וחלקם הסתיימו באופן טראגי. זה ידוע לכל שבעת סערת ברקים מומלץ לצאת מהר ככל האפשר מן המים. זאת מכיוון שהברק מחפש מוליך חשמלי בולט ונמשך לאדם שיושב מעל מפלס פני המים כמו אל מגנט.

מזג האוויר באוסטרליה כבר הוכיח שהוא יכול להיות מאוד לא צפוי. לפני מספר ימים התעבה ענן מדף רווי בגשם ופלש במפתיע לחוף בונדי. לחצו כאן לצפייה בתופעה המרהיבה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים