חדשות

כיסא מפלט: מארק הילי עף מהסירה במאבריקס מפגיעת גל ענק

מאת יואב נקש מרץ 27, 2015

ראיתם את התמונה? עכשיו מגיע תור הסרטון. בחודש דצמבר 2014 התפרסמה תמונתו של גולש גלי הענק מארק הילי (Mark Healey) כשהוא נראה בזמן תעופה מעבר לירכתי סירה שנקלעה לאזור שבירת הגלים של מאבריקס. כן, זה היה מחזה שקשה לשכוח אותו. אבל מדוע זה לקח שלושה חודשים עד שהגיע הסרטון ווידיאו שמנציח זאת? אין ממש תשובה לדיליי אבל היה שווה לחכות בשביל לראות.

ה-22.12.2014 היה יום עם מלא אקשן במאבריקס. גלים קלאסיים, ליין-אפ צפוף, דרופים מהרי מים מלוחים ונפילות מטורפות במכבסה של מערבלי בטון אבל מבין כולם היה זה מארק הילי שהפך לשיחת היום לאחר שהמציא קטגוריית ווייפאאוטט חדשה שתועדה בעדשת מצלמה. הגלים של מאבריקס לא זרים להילי ולבטח לא המצב של להקלע לאזור האימפקט של שבירת הגל. אלא שבמקרה הנ"ל הילי קצת נלחץ שהוא לא יכול לעשות דאק-דייב עם הסירה עליה היה ובחר ללחוץ על הכפתור שמטיס אותו לשמים ומשם אל תוך המים.

הסירה שנסחפה לצ'אנל ספגה מספר שבירות של גלי ענק. למביטים מן הצד זה לא נראה כזה נורא אבל בעבור הילי שהיה על הסירה, הגל הענק שהתקרב איים להפוך אותה על פיה. מארק הרגיש שהוא יהיה יותר בטוח במים הקרים ושורצי הכרישים ונעזר בגל כטרמפולינה שהקפיצה אותו לשמים. למזלו ולמזלם של נוסעי הסירה, הסירה נחלצה בשלום מהמקום וגם הילי נמשה אליה בחזרה. לאחר שצפה בסרטון הוא לא היה יכול לכבוש את מבוכתו וצחק על המקרה (כפי שכתב לעיל באינסטגרם שלו). לדעתנו יש מצב למקום ראשון בקטגוריית ווייפאאוט השנה בטקס ה-XXL :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים