תחרות גלישה של ה-WSL בצ'ילה הופסקה בגלל גלי ענק

מאת יואב נקש אוגוסט 13, 2015

כשמתכננים תחרות גלישה רוצים שדבר ראשון יהיו גלים; הדבר השני שרוצים זה שהם לא יהיו יותר מידי גבוהים. כל עוד ולא מדובר בתחרות שמיועדת לגולשי גלי ענק, רצוי שהגלים יהיו בגובה סביר - כזה שיאפשר לרוץ על הגל ולעשות ביצועים. אבל כשהגל הופך מאסיבי ומפלצתי, והגולשים הופכים לאלפיניסטים שיורדים הרי מים מלוחים מישהו צריך לעשות לזה Stop. תחרות WSL בצ'ילה שבה התחרו גולשי אמריקה הדרומית על מקומם ב-QS של הליגה המקצוענית הופסקה בגלל סוול מאסיבי מבלי להכתיר מנצח.

יש למישהו מכם דז'ה וו? בניגוד לתחרות בדרום אפריקה שהופסקה בגלל תקיפת הכריש, התחרות בצ'ילה הופסקה בגלל התקפות של גלים ענקיים לא פחות מפחידים. תחרות Maui and Sons Arica Pro שנערכה בחוף אל גרינגו (El Gringo) בצ'ילה זכתה למנת גלים ענקית בגובה של 20 פיט (7 מטרים). גלי הענק שסיכנו את בטחון ארבעת המתחרים של מקצי חצאי הגמר הביאו את המארגנים לבטל באופן תקדימי את מקצה הגמר ולהעניק לארבעת המתחרים את המקום השלישי. הארבעה חילקו את הפרס הכספי שווה בשווה וכל אחד מהם קיבל 4150 דולרים ו-840 נקודות ב-QS.

עקבו אחרינו בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

ביום החמישי לתחרות Mui and Sons Arica בחוף אל גרינגו בצ'ילה, הגלים עוד היו בגובה סביר.

הגלים היו ממש גבוהים עם סטים של למעלה מ- 20 פיט. תנאים בלתי אפשריים לגלישה בחוף אל גרינגו", אומר קלאוס קייזר (Klaus Kaiser) מנהל סבב ה-WSL של דרום אמריקה. קיימנו פגישה שבה נכחו כולם, הצוות ובעיקר ארבעת המתחרים של חצי הגמר, והגענו להחלטה פה-אחד לבטל את מקצה הגמר ולסיים את התחרות. לסכן את הספורטאים ולתת להם לגלוש בתנאים כאלו לא היה בא בחשבון ומה גם שלא אפשרו לנו לסיים את התחרות בשום מקום אחר שרצינו באריקה (Arica) כגון בחוף El Buey".

וביום השישי לתחרות... מפלצות של הרי מים מלוחים בגובה של 7 מטרים ויותר.

הצעתו של קייזר להעביר את האיוונט לחוף אחר נתקל בסירוב מצד הרשויות והצי הצ'יליאני שלא היה מוכן שתחרות הגלישה תתקיים באף חוף אחר מלבד El Gringo. באופן אירוני ועל אף שהתחרות הופסקה גולשים מקומיים וכמה מתחרים שבו למים וגלשו על הגל הגבוה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים