שיאנית גינס: מאיה גביירה היא גולשת ענקית באופן רשמי!

מאת יואב נקש אוקטובר 02, 2018

היא הקימה קול צעקה, טענה לאפליה, פתחה עצומה ודרשה את שסיכנה את חייה עבורו. 10 חודשים לאחר שגלשה על גל מפלצתי בנזארה, ה-WSL ניאות להכיר בהישגה של מאיה גביירה כשיא גינס - הגל הגבוה ביותר שעליו גלשה אישה.

ב-18 בינואר 2018 הגולשת בת ה-31 מריו דה ז'נרו גלשה בפראיה דו נורטה פורטוגל על גל שגובהו נאמד על ידי מומחים בכ- 20.72 מטרים (69 פיט). גביירה דרשה שה-WSL יכיר בהישגה ובכך יסלול את דרכה לקביעתו כשיא רשמי על ידי גינס. 10 חודשים לאחר מכן, גביירה קיבלה את שעבורו נאבקה ושמה קועקע בקטגוריה חדשה לנשים שגולשות על הגבוהים שבגלים.

"לקבוע שיא גינס זה היה חלום עבורי במשך שנים רבות", אומרת גביירה. "לאחר התאונה שלי ב-2013 זה היה נראה כמו חלום רחוק. זה דרש ממני הרבה מאוד עבודה והשקעה, לתת את ה-100%. אני מאושרת ושמחה שהצלחתי להשלים את המשימה ולזכות בתואר הנכסף של שיאנית גינס".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים