חדשות
חדשותגלישה ← המרצדס של הגלשנים: צי גלשני היוקרה של מקנאמרה - גולש על תוצרת גרמניה בפורטוגל

המרצדס של הגלשנים: צי גלשני היוקרה של מקנאמרה - גולש על תוצרת גרמניה בפורטוגל

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

חברות כלי הרכב עושות מידי פעם שימוש בענף הגלישה לצורכי פרסום. לרוב הן נותנות חסויות למקצוענים, מיזמים ותחרויות, במקרים מסוימים הם מכנים את רכביהם בשמות הלקוחים מעולם הגלישה ולעיתים אף מטביעים איזשהו לוגו על חרטום הגלשן כאילו והיה הפסלון היוקרתי שיושב בחזית רכב הנמכר בהון עתק של מזומנים. חברות כלי הרכב עוסקות ברכבים ממונעים אבל מה לתעשיית כלי הרכב ולייצור גלשנים? חברת מרצדס לקחה את פס הייצור שלה מן הכביש אל הים עם גלשן קונספטואלי המיועד לגולש גלי הענק מקנאמרה.

Mercedes-Benz shapes surfboards for Garrett McNamara על פס הייצור: ספיישל אדישן - המרצדס של מקנאמרה

כה יעשה לגולש האמיץ ביותר, לאדם שמאדה את מי הים במהירות הגלישה כמו בנסיעה על כבישי האוטו-באן של גרמניה. גארת' מקנאמרה התותח מהוואי, הגולש שרכב על המפלצות הגבוהות ביותר של גלי הים, חבר לחברת מרצדס בנץ (Mercedes-Benz) במטרה שישייפו עבורו גלשן מיוחד שישמש אותו בכיבושיו העתידיים על הגל של נאזרה בפראיה דו נורטה, פורטוגל.

art2

art3

מזה מספר שנים שמקנאמרה נהנה מחסות חברת מרצדס המאבזרת אותו בכלי רכב לכבישים, כעת חושף מקנאמרה את צי "כלי הרכב" החדשים שישמש אותו בגלישה מעל הקניון התת-ימי - גלשן עתידני בצבעים מבריקים של שחור ואפור תוצרת... מרצדס כמובן! הפרויקט שזכה לכינוי "MBoard Project" הוא שיתוף פעולה ייחודי עם חברת כלי הרכב המובילה מגרמניה שמסגרת ייצורו הבלעדית והלימיטד אדישנית כוללת ארבעה גלשנים שישמשו את הגולש מהוואי בכיבוש פסגות הגל של נאזרה בפורטוגל.

art5

זו הפעם הראשונה שבה טכנאים, מהנדסים ומעצבים של חברת רכבי היוקרה של מרצדס בנץ בשטוטגרט ייצרו גלשן על פס הייצור שלהם. הגלשן יוצר במיוחד עבור גארת' מקנאמרה, לפי מידותיו, סגנון עמידתו וגלישתו עם שיפורים נוספים שמאיצים את מהירותו על הגלים. בתוך הגלשן מובנית מערכת חיישנים טלמטרית ש"מתקשרת" עם משדר שנמצא בחליפתו של מקנאמרה. המערכת החכמה מבית היוצר של מרצדס מודדת את ביצועיו בזמן הגלישה ומאפשרת ניתוח מעמיק של הנתונים ללימוד והבנה.

art4

בחברת מרצדס-בנץ מכנים את סט הגלשנים בשם "החץ האפור של הימים" (The Silver Arrow of the Seas). מאקנאמרה שציפה בכליון עיניים לגלוש על "הרכב" החדש קיבל את ההזדמנות בתחילת חודש פברואר 2014 כשאת נאזארה פקד סוול ענק מימדים. ב-02.02.2014 מקנאמרה יצא לנסיעת מבחן על המרצדס החדש שלו וחזר לחוף עם חוויות מוטוריות: "חיכיתי בכיליון עיניים לנסות את הטכנולוגיה שמובנית בגלשני המרצדס. מהירות הגלישה גבוהה יותר מבעבר. אני מאושר שמרצדס עשתה את זה כי כשגולשים על הגל של נאזרה צריך להדביק את מהירות הגל הנשבר...".

יחסי הציבור של חברת מרצדס עושה גלים... מאוד גבוהים. בין חיתוכים בכביש, מהירות פתיחה, נוחות ויוקרה... "הכביש" של נזארה מצריך את הטוב ביותר שבכלי הרכיבה...:)

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים