אביר המסדר: תואר אוסטרלי רם מעלה הוענק למיק פאנינג

מאת יואב נקש ינואר 27, 2017

אליפות העולם בגלישה הייתה רק ההתחלה, אח"כ זה הפך לשלושה תארים. משם פאנינג כבר צבר תאוצה שהפך לגיבור שנלחם בכריש, הוא כיכב בכל ענק תקשורת ומגזין, הפך ליקיר האוזים ולאחרונה הוענק לו התואר הרם ביותר שניתן לאזרח ונתין ביבשת הרחוקה - תואר קצין המסדר האוסטרלי (Officer of the Order).

ביום העצמאות האוסטרלי שנחגג ב-26 בינואר 2017 ומציין את הגעתו של צי הספינות המלכותי הראשון לפורט ג'קסוון בניו סאות' וויילס, ניתן גם תואר של כבוד לאחד מאנשי הים הגדולים של האומה האוסטרלית - הגולש, אלוף העולם, מיק פאנינג.

המסדר האוסטרלי הוקם בשנת 1975 על ידי מלכת אוסטרליה אליזבת ה-2, שביקשה להעניק תואר מכובד ולהכיר בתרומתו של כל אזרח אשר הגיע להישגים רבים ומשמעותיים בחייו. מיק פאנינג זכה בתואר הרם "על פועלו בענף ספורט הגלישה כמתחרה מקצועני ברמה הבינלאומית ועל תרומתו הרבה ותמיכתו בעמותות חסד וצדקה "זהו כבוד גדול עבורי לקבל את אות ההערכה הרם הזה. אני לא אחד שרודף אחרי תארים אבל זהו תואר מאוד מיוחד עבורי", אומר פאנינג בראיון לתקשורת.

הגולש בן ה-35 תומך במספר עמותות וארגוני צדקה כגון Starlight Foundation;ו- Make a Wish שמגשימות חלומותיהם של ילדים מעוטי יכולת או ממעמד סוציו אקונומי נמוך. "אני חושב שעלינו להעניק בחזרה בכל דרך. הילדים האלו חווים הרבה מאוד קשיים בחייהם ואני מרגיש בר מזל שזכיתי בבריאות. אני תמיד יותר משמח לפנות זמן בכדי להעלות חיוך על פניהם ובסופו של יום הם אלו שגורמים לי לחייך" מסכם פאנינג.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים