חדשות
חדשותגלישה ← משנה צבע משנה מזל: מיק פאנינג מחליף את גלשני ה'יאם יאם' הצהובים

משנה צבע משנה מזל: מיק פאנינג מחליף את גלשני ה'יאם יאם' הצהובים

מאת יואב נקש אוגוסט 20, 2015

כחלק מההתמודדות עם הטראומה שהפתיעה אותו ממצולות הים של ג'פריז ביי בדרום אפריקה, "הברק הלבן" מאוסטרליה החליט לנקוט בכל אמצעי הזהירות הנדרשים בכדי שהברק לא יפגע בו פעמיים. זה לא שמיק פאנינג כבר לא אוהב את הצבע הצהוב של גלשניו או שהוא חושש ממאנחוס (חמסה חמסה) אלא הוא סבור (ובצדק) שצבע הגלשן הוא זה שמשך את תשומת לב הכריש שרצה לנשנש את רגליו. בשל כך, כל סט גלשניו החליפו את צבעם לכחול ושחור עם צורות גיאומטריות שאמורות להסוות אותו.

בעולם הים, הגוון הצהוב הוא הבולט ביותר על פני המרחבים הכחולים וזאת הסיבה שבצבע זה נצבעים מצופים, עוגנים, חליפות ציפה, סירות הצלה ושאר כלי שיט ואביזרים המשמשים לביטחון והצלה. כמו כן יש הטוענים כי הצבע הצהוב מסמל "שנאה" אך בספק רב אם לכריש היתה איזושהי איבה אישית כלפי פאנינג.

זה לא היה אישי. הכריש ראה צהוב וחשב שמדובר בארטיק לימון? פאנינג רוצה להסוות את עצמו.

תחתית סט הגלשנים המקצועיים של מיק צבועים באותו צבע צהוב, קרוב לזוהר - או כמו שפאנינג מכנה את הצבע: "Yum Yum Yellow" - הצבע שבסופו של דבר היה נראה כה טעים לכריש עד שזה רצה לנשנש ממנו כאילו והיה ארטיק לימון טעים. במונולוג מצולם בין המקצים של התחרות בטיהופו, פאנינג שיתף את כלל מעריציו הסקרנים בסיבות להחלפת צבע הגלשנים מצהוב זוהר לכחול סולידי מוסווה.

"צהוב הוא הצבע שעליו גלשתי כל השנה. ערכתי קצת מחקרים בנושא ועיינתי בכמה אתרי צלילה והצבע היחיד שנאמר כי אינו מומלץ לשימוש היה ה-'yum yum yellow'... כך שצהוב עף", מסביר פאנינג.

משחק הצבעים: מצהוב "יאם יאם" לגלשן יאמי יאמי כחול... פאנינג לא רוצה נגיסה מכריש לבן.

הבעיה היחידה של פאנינג היא שיש לו סטוק גדול של גלשנים צהובים.. את אותם גלשנים יש בכוונתו לצבוע ולהוסיף להם פסים שחורים (שאמורים להרתיע את הכרישים). אבל הספונסרים והשייפרים לא חיכו והכינו לפאנינג סט גלשנים חדש שנצבע בצבעי הסוואה מיוחדים של כחול ושחור עם עיצובים גיאומטרים שאומרים להתמזג עם צבעי הים ולהפוך לבתי נראים בחיישניהם של הכרישים (לחצו כאן לקריאה נוספת בנושא חליפות גלישה להסוואה). "בתקווה שזה מה שירתיע אותם וימנע את המפגש הבא", אומר מיק בתקווה רבה.

למכירה: גלשנים צהובים ממקצוען... יש קונים...?

כאמור, מיק פאנינג סיים את התחרות בטהיטי מוקדם מהצפוי מאחר ולא העפיל ממקצה מספר 3 והפסיד לאריץ אראנבורו הספרדי. על הדרך מיק גם הפסיד את האפשרות לקחת את ההובלה בטבלה מידי אדריאנו דה סוזה. לאחר המקצה הראשון שלו, פאנינג סיפר בקצרה על תחושותיו לחזור ולהתחרות כשברקע נראה הגלשן הכחול מהסט החדש שלו. "זה מרגיש אותו הדבר, הייתי מפוקס רק על הגלים", מסכם ואומר איש הכריש.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים