חדשות
חדשותסביבה ← פאנינג עם 8 רגליים: עכביש מזן נדיר נבחר להקרא על שמו של האלוף האוסטרלי

פאנינג עם 8 רגליים: עכביש מזן נדיר נבחר להקרא על שמו של האלוף האוסטרלי

מאת יואב נקש יוני 06, 2017

הברק הלבן, המרביץ לכרישים ואלוף העולם בגלישה 3X פעמים מקבל זכות יחידים: עכביש מזן חדש שמתאפיין באיבר מין ייחודי נבחר להקרא על שמו. העכביש פרוק הרגליים "פיסורידאה מיקפאנינגי" (Pisauridae mickfanningi) אינו גולש על גלי הים אך לבטח יהיה קל מאוד לשנן את שמו אם אי פעם תתקלו בו מהלך על היבשה.

 

כמו הגולש, מיקפאנינגי העכביש, גדל בקווינסלנד אוסטרליה וגם לו יש זיקה למים. לאחר שנמצא זן העכבישים המיוחד "פסטיבל עולם המדע" ערך תחרות שמות "כיצד לקרוא לתגלית החדשה" כשהקו המנחה היה שהשם חייב להיות בקשר לקווינסלנד ול"יום המים הבינלאומי". לצוות המנהל הגיעו מאות הצעות וכינויים שונים אך הזוכה המאושר היה מדען/גולש ברזילאי שהציע את שמו של המקצוען.

דומים נכון? ?מימין מיק פאנינג ומשמאל מיק פאנינגי :)

הארכנולוג דוטור רוברט רייבן ממוזיאון בריסביין מסביר שלזן זה יש דפוס מיוחד שנראה כמו שלד או רוח רפאים (או כמו ברק לבן?) והדבר שמייחד אותו עוד יותר הוא שיש לו צבע ואיברי מין שונים שמבדילים אותו מקבוצות עכבישאים אחרים. "זה די מדליק לגלות שהעכביש הזה הוא לוקאל בגולד קוסט ורק במרחק קצר מסנאפרס", אמר מיק פאנינג לעיתון בריסביין טיימס לאחר שהתבשר כי היווה השראה לשמו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)









צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.




צלם ים