חדשות

אכיפה מאסיבית בחופים: משרד הבריאות אוסר עדיין על גלישה

מאת יואב נקש אפריל 23, 2020

גם אם זה נראה שהמשק חוזר אט-אט לשגרה וישנה יותר תנועת אנשים ברחובות הערים, משרד הבריאות ממשיך בהגבלות המחמירות ואוסר על ירידה לחופים ועיסוק בספורט הגלישה. לאחר שבעיריית אשדוד רצו להתיר לעוסקים בספורט יחידני לפקוד את החופים גם בהרצליה ניסו להגיע להסדר מסויים עם גורמי האכיפה, אך היום התבשרו כולם ללא יוצא מן הכלל כי לא רק שההגבלות לא השתנו הן גם יוחמרו - האכיפה תהיה אגרסיבית ותתוגבר באופן נרחב.

ביום רביעי האחרון הגולשים באשדוד היו מאושרים לשמוע שבכוונת העירייה לאפשר להם לחזור לעסוק בספורט שאותו הם אוהבים אבל החלטה זו נשטפה מהר מאוד מהאג'נדה כמו קצף לבן של שבירת גל ענק. הידיעה שאותה הפיץ מנהל אגף החופים בעריית אשדוד התבררה כמנוגדת להנחיות משרד הבריאות שמתכנן להתיר פעילות לספורט יחידני רק החל מיום ראשון בשבוע הבא.

הידיעה על כך שאשדוד תתיר לגולשים לגלוש, עשתה גלים בכל רחבי הארץ והעלתה את החשש של גורמי האכיפה כי מאות גולשים יעשו את דרכם אל הים. בעיריית הרצליה רצו לאפשר את אותו הדבר לגולשים המקומיים אבל גם שם התקבלה תשובה שלילית. חבר המועצה ג'ונתן יעקובוביץ שניסה להוביל את המהלך אף המליץ  לאפשר גלישה באופן מוגבל בחופי הרצליה בין השעות 6-10 בבוקר ולאפשר גישה לחופים גם לגולשים מהערים הסמוכות.

תחכו עם הגלישה.... בקרוב נחזור גלים.

"לצערי הרשויות בדעה שיותר הכרחי לעמוד בצפיפות בתור באיקאה, לאסוף ספרים מבתי הספר בהתקהלות המונית של ילדים והורים ועוד התקהלויות אחרות מאשר ללכת לעשות טוב לבריאות הנפש והגוף בגלישה בים שבמסגרתה הסיכוי להידבק נמוך מאד אם בכלל קיים" כותב יעקבוביץ בפוסט שפרסם בעמותה לקידום הגלישה בהרצליה. "לדעתי אין שום הבדל בין אנשים שיוצאים לריצה לבין אנשים שיוצאים לפעילות ספורט במי הים - אני מבין את הרצון לסגור את החופים ולמנוע התקהלויות אבל זה לא סותר"!

נכון לרגע כתיבת שורות אלו חוזרים ומדגישים גורמי השיטור העירוניים כי אסורה הגישה לחופים לכל פעילות שנעשית במרחב הים. ההודעה ממשיכה את האזהרה כי תתקיים אכיפה מאסיבית של השיטור הימי ושוטרים רגליים ורכובים על סוסים. אנו כאן ב"צלם ים" מודעים לרצון העז לחזור ולגלוש ועד כמה שההנחיות נשמעו אבסורדיות, אנו מבקשים שתפעלו על פי הן, תאזרו בעוד קצת סבלנות ובעזרת נפטון כולנו נגלוש בשבוע הבא.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים