ביום המעשים הטובים מנקים את החופים - 20.03.12

יולי 25, 2014

כל יום בחיינו אמור להיות יום של מעשים טובים: לעזור לזולת ולנזקקים, לטפח יחסי אמון בינאישיים, לתמוך, לתרום בלב שלם ולאהוב ללא סייגים את כלל האנושות והטבע הסובבים.

תזכורת טובה למעשים שכאלו ניתנת לנו ביום שלישי 20.03.2012 שנבחר להיות ליום המעשים הטובים הרשמי. ביום זה יצאו ברחבי הארץ, וגם באשקלון, לפעילויות ניקיון חופים ולנו ניתנת האפשרות לעשות טוב ונקי.

לצערנו יום ניקיון החופים הלאומי (לפי חוק שמירת הניקיון נערך ביום שלישי האחרון של  חודש אדר) שהיה אמור להתקיים ב-13.03 בחופיה הדרומיים של הארץ התבטל ונדחה בגלל המצב הבטחוני. בפרק זמן של שבוע בדיוק אחריו מתקיים יום המעשים הטובים 20.03.2012, ובתזמון נפלא נוכל לפצות על העדרנו ביום הניקיון הלאומי ונצטרף לקבוצות רבות מרחבי הארץ שיתפרסו על תוואי החוף מצפון עד לדרום וינקו את הפסולת והמפגעים המוטלים בחוף.

לפני כל הפרטים אשתף אתכם בסיפור קצר על הצורך בהגברת המודעות בקרב המבקרים בחוף ושמירה על הסביבה. חורף 2012 היה רווי במערכות מזג אוויר סוערות: ריבוי גשמים, רוחות חזקות וים סוער שפלט הרבה מאוד פסולת ומפגעים אל החופים והים כדרכו הטבעית, פולט אל החוף את כל האשפה שאנו זורקים/שופכים בקרבו. אך במקום לצמצם נזקים ולהמעיט בכמות הפסולת שמוטלת בחופים, הבחנתי לא פעם, באנשים שאינם מקדישים הרבה מחשבה ומוסיפים "שמן למדורה".

IMG_7121

ביום שרבי בתחילת האביב ישבו להם שלושה חבר'ה צעירים על החוף ושתו להנאתם בקבוקי בירה צוננים. לאחר שסיימו את תכולת הבקבוקים אדי האלכוהול סתמו כל נתיב של מחשבה צלולה וסביבתית. את הבקבוקים הריקים הם הניחו במרחק של כמה צעדים וכמו במשחק "שבע אבנים" הם ניסו לנפצם עם אבני חוף וצדפים. דקות ארוכות הם ניסו לפגוע במטרה ומכיוון שהם לא היו כלכך בפוקוס הם לא הצליחו לגרום לשבירתם של כל הבקבוקים. ברגע של תסכול לקח האחד מהם אבן גדולה התקרב ככל האפשר אל שורת הבקבוקים וניפץ אותם על החול הבתולי. את השברים הם כמובן השאירו מוטלים בחוף ולא טרחו להרימם. "משחק" זה נותר כמפגע סביבתי ולא פחות מכך לסכנה עבור ההולכים יחפים.

אז בכדי למנוע הישנותם של מקרים כאלו, לאסוף את השברים התרבותיים שיש בקרבנו, לעורר מודעות רחבה ולנקות את החוף מכל הפסולת והזוהמה אנו נצא לפעילות ניקיון חופים ביום שלישי 20.03.2012 – יום המעשים הטובים!

את פעילות הניקיון באשקלון נקיים בחוף גוטה (הסוכה הלבנה). פגישה בשעה 15:00 והפעילות עד שעות השקיעה. ניתן להגיע בכל שעה וגם אם לזמן קצוב וקצר. מעבר לשקיות וכפפות הרב פעמיות שאספק עבורכם, מומלץ להגיע עם כובע, בקבוק מים, קרם הגנה, נעליים גבוהות והרבה מצב רוח טוב.

 

לפרטים נוספים בנוגע לניקיון באשקלון ניתן לפנות ליואב במספר טלפון: 052-2605570

לאלו מכם שמעוניינים להתנדב במקומות אחרים (חיפה, חדרה, תל-אביב אשדוד, ניצנים, זיקים) ניתון ללקט פרטים בקישור הבא

art2

למען עתיד ירוק, אוויר צלול וים נקי

יואב נקש

צלם ים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים