שיא גינס חדש בגלישה – 34 ביצועים על גל אחד!

מאת יואב נקש ספטמבר 05, 2012

כמה ביצועים אתם עושם על גל אחד? שניים, שלושה...? ומיד אח"כ אתם שואלים את החברים שלכם אם הם ראו איזה אופדליפ קטלני עשיתם... אז תארו לעצמכם גל כל כך ארוך שאין מצב שמישהו יפספס את אחד הביצועים שלכם. קריסטובל דה קול (Cristobal de col) יכול להראות לכם איך עושים את זה... כמה? 34 בצ'יקאמה :)

עד לא מזמן, הרד בול צ'אלנג' ליווה את רובי נאש לגל של פאבונס בקוסטה ריקה ותיעד אותו בזמן הארוך ביותר שרכב גולש על אי פעם על גל אחד - 2 דקות ו-15 שניות (לחצו כאן לקריאה). כעת הגיע תורו של קריסטובל דה קול (Cristobal De Col) הפרואני שהצליח להיכנס לספר השיאים של גינס על מספר הביצועים הרב ביותר בגלישה שנעשו על גבי גל אחד. קריסטובל השלים 34 ביצועים שכללו קאט-בקים (Cut Back), חלקי ראונד-האוסים (Round House) וחצאי אופדליפים בגל הארוך ביותר בעולם, צ'יקאמה (Chicama) בפרו.

cristobal de col

עד כמה שזה נראה קל, השלמת ביצועים רבים על גל דורשת הרבה מאוד כוח פיזי ושליטה בגלשן. קריסטובל נאלץ להתמודד עם עייפות רבה, לחץ נפשי, קור מקפיא של מים ונחילי מדוזות טורדניים עד שהצליח להשלים את השיא. "כל הזמן על הגל ספרתי את מספר הביצועים והייתי ממוקד ברגע עצמו", מסביר קריסטובל, "כשהגעתי לביצוע ה-25 התחלתי ממש להשקיע ונתתי את כל כולי. בחרתי לעשות חיתוכים של קאט-בק בגלל שזהו הביצוע האופטימלי לגל מסוג זה בצ''יקאמה". עוד מוסיף ואומר קריסטובל כי הוא רצה לסיים את הגל עם אייר 360 אבל הוא פחד שלא יסיימו וביצוע זה לא יחשב בניקוד הסופי

צ'יקאמה בצפון פרו ידוע כגל שמאלי (Left Hand) הארוך ביותר בעולם. על הגל ניתן לגלוש למרחק של כ-2.5 ק"מ ללא הפסקה...! עובדה זו הובילה את קריסטובל להגיע לגבול יכולתו אך הוא היה שמח מאוד בסופו ומרוצה מהישגו. מסתבר שעל הגל הנוכחי, קול שבר שיא נוסף, את השיא של רובי נאש. קול גלש בזמן שיא של 2 דקות ו-20 שניות (5 שניות יותר מזמנו של נאש בפאבונס) אך שיא זה לא נרשם באופן רשמי מכיוון שהם התמקדו במספר הביצועים.

art2

את השיא הזה כנראה שיהיה קשה מאוד לשבור בישראל, הגלים הקצרים שבחופינו מאפשרים ביצוע אחד חזק ועוד כמה מריחות של קאטים למיניהם, אבל אם תיסעו אי פעם לפרו לבטח תחזרו עם חוויות רבות של זמן איכות אותו ביליתם על גל אחד.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים