אור לגולשים – לראשונה, פנסי תאורה בחוף דלילה!

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

זה היה מהיר. מהיר כמו מהירות האור! בתוך יממה אחת עיריית אשקלון הקימה פנסי תאורה לגולשים בחוף דלילה. לאחר שנים של חלומות, חודשים של תחינות ושבוע של מאבק, קהילת הגולשים המקומית קיבלה את מבוקשה ואין מאושרת ממנה :-) האורות נדלקו, האירו את פניהם של הגולשים והחגיגה בעיצומה - גולשים על הגלים בלילות החשוכים ומוקירים תודה לכל המעורבים.

13,500 וואט (!!!) ניתזים מאלומות אור של תשעה פנסים רבי עוצמה הנעוצים על שלושה עמודי תאורה. כבל חשמל שמשתרך לאורך 300 מטרים, צוות מהנדסים, קבלנים ופועלים מקצועיים, תכנון מעמיק ותושייה של גורמים עירוניים, ובפרק זמן של 10 שעות חוף דלילה באשקלון הואר בעוצמה רבה עבור גולשי הגלים.

art3


עד לפני כחודש הסתכלנו בקנאה אל עבר שכנינו מצפון, אשדוד, וייחלנו לחוף גולשים עם תאורת לילה כמו שקיים אצלם. עיריית אשקלון הבינה את החשיבות של הפרויקט, ידעה לליבנו והבטיחה לנו שזה יקרה. אנו מצידנו נתנו להם את הזמן לסדר את ענייני הביורוקרטיה וההסדרים המשפטיים. יחד עם הנציגים העירוניים נפגשנו מספר פעמים בכדי לתאם ציפיות. דיברנו על מיקומם של הפנסים, מספרם, עוצמתם והדגשים בטיחותיים נוספים. ביום שני 13.08.2012 נפגשנו על מזח המרינה והובטח לנו כי הפרויקט יצא לפועל כבר בימים הקרובים. לא תארנו לעצמנו כמה מהר זה יקרה כשביום רביעי ה-15.08.2012 חוף דלילה יואר במהלך עבודה של יממה אחת!


אנו, קהילת הגולשים באשקלון, מוקירים תודה מקרב לב לכל אלו שלקחו חלק בהגשמתו של חלום זה, על תרומתם הרבה לענף הגלישה, קידום התיירות בעירנו והתושייה שבעשייה וקיום הבטחותיהם: למר בני ווקנין ראש עיריית אשקלון, איתן קסנטיני מחזיק תיק הספורט, מר גלעד אורן מנכ"ל החכ"ל, לצוות הקבלנים שמעון ברזילי וצוות עובדיו, לצוות החשמלאים בראשות ניר ולכל החברים מענף הגלישה שקידמו את הפרויקט ולא נחו עד ליישומו: איתי ג'אן, איילן מאיר, ג'וני קרסין ועבדכם הנאמן יואב נקש. – תודה רבה לכולם!

 

האורות בחוף דלילה דלוקים בשעות הלילה עבור הגולשים אבל לפני שנכנסים מומלץ לקרוא את ההדגשים הבטיחותיים החשובים הבאים:


1. האורות מיועדים אך ורק לגולשים ולא לרוחצים / שחיינים.

2. גולשים בגילאים צעירים מתבקשים לבוא עם מלווה מבוגר, בעדיפות לקרבה ראשונה (אב, אח אם). אל תגלשו לבד - מומלץ להיכנס אל הים עם חבר קרוב או רק כאשר יש עוד מישהו בים באותו הזמן

3. האורות יהיו דלוקים רק בימים שבהם יהיו גלים בגובה סביר המאפשרים תנאי ראות הולמים, הווי אומר 50-70 ס"מ. בימים שבהם הים יהיה גבה גלים ו/או סוער האורות יישארו כבויים (מן הסתם שבימים בהם לא יהיו גלים, האורות יישארו כבויים גם כן).

4. את האורות נדליק רק כאשר יהיה מספר אנשים שמצדיק הפעלתם של הפנסים. נכון להיום אין שעות קבועות להדלקתם או כיבויים. את האורות נכבה בתיאום עם הגולשים, כשאחרון הגולשים יצא מן המים או בשעת שחרית כשהשמש תפציע.

5. בכניסה אל המים יש לחתור מהצד של פאתי התאורה (לא לקפוץ מן הסלעים!) ואז לחתור לכיוון הפיק שבו התאורה היא חזקה. הסיבה לכך היא למנוע התנגשויות או/ו הפרעות לגולשים שיכולות להיגרם בגלל סינוור ותנאי ראות לקויים.

6. במידה ויש סחף מומלץ לחתור כל הזמן לשטח המואר. במידה והסחף חזק מידי נשקול הפעלתם של פנסי התאורה.

7. במידה ובמהלך הגלישה האורות כבים מסיבה כלשהי כגון הפסקת חשמל, יש לצאת את המים באופן מיידי ולא לחכות במים עד שהם יידלקו פעם נוספת! יש לחתור אל כיוון החוף, להיעזר בחברים שינחו אתכם, להסתכל על אורות החוף ולנווט לשם במידת הזהירות.  ברגע שיצאתם מן המים יש לוודא שכל חבריכם הגיעו בבטחה על החוף. יש לשים לב לסעיף זה במיוחד כאשר הירח שחור!!!

8. אנא כבדו את תושבי רחוב השונית הצמוד לחוף דלילה. אנא שמרו על השקט בשעות הקטנות של הלילה. נא להימנע מצעקות וצפצופי רכבים. אנא שמרו על ניקיון רחבת הכיכר.
 
9. אין אנו (מקימי התאורה, הגולשים והעיריה) אחראים לכל מקרה של פציעה או טביעה. אנו מסירים כל אחריות מפעולותיו של אדם / גולש שלא יפעל באחריות ויסכן את חייו ו/או חיי חבריו. מיזם תאורת הגולשים נעשה עבור קהילת הגולשים המקומית וגולשים מערים אחרות. אנא כבדו האחד את השני, גלשו בזהירות ונהגו לפי הכללים שמצוינים לעיל.

10. מיזם תאורה זה בחוף דלילה הוקם למענכם ובשבילכם. על כל תקלה, מפגע, תאונה (חלילה) יש לפנות באופן מיידי לעיריית אשקלון ו/או לנציגי הגולשים.

IMG_3161הכי חשוב הוא שתהנו. תהיו עירניים, מפרגנים, ואוהבים. בכדי לעשות את רגעי הגלישה בלילה מהנים וצבעוניים עוד יותר, תוכלו לבוא עם מחזירי אור, סטיקלייטים או כל דרך יצירתית נוספת שבה תבחרו להאיר את הים והגלישה. שיהיה בכיף, מזל טוב ותודה רבה לכולם. ונא לשמור על השקט בין 2:00 ל-4:00 :)


יואב נקש – אוגוסט 2012

* רוצים לדעת אם האור דלוק? פשוט הכנסו לשידור החי באתר צלם ים...:) 
* לחצו כאן לצפיה באלבום התמונות מתהליך ההקמה

 

צלם ים

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים