ספוט נוסף: בקרוב Wave Garden גם בפורטוגל

מאת יואב נקש ספטמבר 23, 2015

כמו פטריות אחרי הגשם, כמו סרטנים אחרי השפל, טכנולוגיית בריכת הגלים Wave Garden מתפשטת כאש בשדה קוצים וכולם רוצים לרכוב על הגלים המלאכותיים. לאחר פתיחתה של הבריכה בצפון וויילס (Surf Snowdonia), והבריכות המתוכננות לקום בשנה הבאה בבריסטול ובאוסטין טקסס, גם פורטוגל נכנסת לתמונה ומודיעה כי בכוונתה לבנות את בריכת הגלים מעשה יד אדם הראשונה בעיר Gaia.

העיר Vila Nova de Gaia הנקראת בקיצור "גאיה" נמצאת בצפון פורטוגל ומדרום לעיר פורטו (המטרופולין השני בגודלו בפורטוגל). ראש עיריית גאיה, אדוארדו וויטור רודריגז (Eduardo Vitor Rodrigues) הצהיר כי בכוונת עירו להקים בריכת גלים בטכנולוגיית הווייב-גארדן בשטח פתוח של כ-20 דונמים ליד Madalena ובמרחק של 500 מטרים מחוף הים האטלנטי. בפרויקט בריכת הגלים יושקעו כ-10 מיליון יורו ובנייתו תושלם בעוד כשנתיים.

ספוט נוסף גם בפורטוגל. ווייב-גארדן מתחילה לכבוש את אירופה

"הפרויקט הוא תוצר נלווה של חופים מעולים לגלישה. זוהי השקעה פרטית שלבטח תשתלם לגאיה", אומר ראש העיר מר וויטוריו רודריגז. גאיה ידועה בחופי הרחצה הרחבים, הפוינטים המעולים לגלישה וביקבי היין ידועי השם. ה-wavegaden של גאיה תפותח על ידי SVQinvest. חברה שמתמחה בהקמת פרויקטים תיירותיים ושיווקם לקהל יעד מגוון. מלבד פורטוגל, לחברת Wavegarden עוד מקומות נוספים רבים בהליכי תכנון ביניהם קליפורניה, ברזיל, אוסטרליה, שווייץ, צרפת, ספרד, מרוקו ודובאי.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים