שיא עולם בקייט סרף: 569 ק"מ של גלישה רצופה!

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

גולשים רבים מאתגרים עצמם בכיבושים של איתני הטבע וכוח הסיבולת האישי שלהם ולעיתים הם אף מצליחים להגיע רחוק... רחוק מאוד. פרנסיסקו לופיניה (Francisco Lufinha) בן ה-30 מפורטוגל הצליח להיכנס לספר השיאים של גינס על מסע הגלישה הארוך ביותר בגלישה עם קייט-סרף. פרנסיסקו גמע 307 מיילים ימיים (569 ק"מ) לאורך הקו החוף הפורטוגלי במסע שארך 30 שעות רצופות

art1

פרנסיסקו לופיניה התאמן רבות לקראת השיא אותו הוא השיג ביום שישי 18.09.2013. שעות רבות של אימוני כושר מפרכים בחדר כושר, קילומטרים של שחייה בבריכה ורכיבה על גלשן במשך 24 שעות רצופות היו חלק ממסגרת האימונים לקראת הפעילות אינטנסיבית לפניה הוא עמד. מסגרת האימונים  שעבר הייתה בכדי לבחון את כוח הסיבולת שלו ולהבין כיצד גופו מגיב לעמידה ממושכת ואחיזה ארוכת זמן במיתרי מפרש הקייט. לאחר שעבר את המבחנים הפיזיים והמנטאליים בהצלחה, פרויקט האודיסי (Audissy) יצא לדרכו.


בשעה 14:30 בצהרי יום שלישי ה-17.09 יצא פרנסיסקו לדרכו מלשון נהר דורו (Douro) הסמוך לעיר פורטו (Porto) בצפון פורטוגל. לאחר 30 שעות של גלישה, בשעה 20:30 של יום רביעי ה-18.09, הוא הגיע בהצלחה ליעדו הסופי של המסע בעיר לאגוס (Lagos) במחוז אלגראבה (Algrave) בדרומה של פורטוגל לאחר שגמע מרחק של 307 מייל (569 ק"מ) ללא עצירה.

map

השיא הקודם של גלישת הקייט-סרף הארוכה ביותר היה שייך לגולש פיליפ מקוי מידלר (Phillip McCoy Midler) שגלש מרחק של 199 מייל (369.71 ק"מ) מהאי סאות' פדרה (South Padre Island) ועד למטאגורדה (Matagorda) בטקסס ארה"ב.

הקייטסרפר הפורטוגלי הספיק לעבור כבר בשש השעות הראשונות את העיירות אביירו (Aviero) ונאזרה (Nazare) והצליח לשבור את השיא הקודם של מידלר שעמד על 199 מייל לאחר 20 שעות של גלישה. " זה היה מאוד קשה עבורי אבל אני מאושר מאוד שהצלחתי לשבור את השיא הקודם. כשהייתי במרחק 2 מייל משבירת השיא של מידלר, ליד קייפ אפישל (Cape Espichel), הרוח גוועה, המצנח החל ליפול ואני כבר חשבתי ששם זה הולך להגמר... אבל למזלי הרוח שבה ונשבה וזה היה מספיק בשביל לעבור את נקודת הציון ולהמשיך לשיא משלי" אומר פרנסיסקו.

שיא עולם בקייט סרף: 30 שעות ו-600 ק

את פרנסיסקו ליווה צוות צמוד עם סירה שסיפק לו אוכל ושתייה במהלך מסעו ואליהם התלוו נציגים רשמיים של שיאי העולם של גינס שקבעו באופן מוחלט כי שיאו רשמי – 569 ק"מ של גלישה ללא עצירה. פרנסיסקו מוסיף ואומר כי הוא כבר החל לחשוב על שבירת שיאו הטרי בפרויקט נוסף שאותו יפיק בשנים הקרובות.

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים