משרד התחבורה בתקנה חדשה: 'נשיאת גלשן ברכב, רק על הגג'

מאת יואב נקש אפריל 01, 2016

להניח את הגלשן במושב לצד הנהג זו אולי הדרך הכי מקובלת להובלת הגלשן ברכב. ואם עד כה הנזק היחיד שזה גרם היה רק הכתמת המושב במים מלוחים ובשעווה, ייתכן שבקרוב הכתם יהפוך גם לקנס כספי ועברה על חוק. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים מוציא היום תקנה חדשה שמחייבת כל אדם בעל כלי שייט - גם אם קטן כמו גלשן - לשאת אותו על גג הרכב באמצעות מתקן / גגון תקני. האם בכך תמו הימים שבהם זרקנו את הגלשן במושב הקדמי?

במשרד התחבורה אומרים כי התקנה החדשה מהראשון לחודש אפריל היא חלק ממערכת תקנות חדשה שמטרתה להפחית את הסיכון שבתאונות הדרכים. לדבריהם, גלשן שאותו מכניסים דרך תא המטען ו/או על המושב שלצד הנהג מהווה סכנה ליושבי הרכב ולנהגים אחרים בכביש. "כל מטען חורג או שאינו מעוגן בחלל הרכב הוא סכנה. בכל מדינה מתוקנת נהוג לשאת את כלי השייט על גג הרכב", אומר מנכ"ל משרד התחבורה עוזי יצחקי.

גלשן ברכב, קנס בכיס. תקנת משרד התחבורה החדשה רוצה לקשור את הגלשנים ואת הגולשים.

תקנה זו דורשת מכל גולש לפתח הרגל חדש בהובלת הגלשן עם רכבו אל הים ובחזרה. ובדיוק כמו שנושאים סאפים וקייאקים על גג הרכב, באותו האופן יהיה צריך גם לעגן ולקשור את גלשני הגלים (שורט בורדס ועד לונגבורדס). גולש שיתפס עם הגלשן מונח לצידו או בחלל רכבו ייקנס בסכום לא מבוטל של של 500-700 שקלים. כשנאמר למחוקקי התקנה כי הגולשים מעגנים את הגלשן שלצידם עם חגורת הבטיחות, השיבו במשרד התחבורה כי יבחנו את הנושא וייתכן שיתווסף סעיף חריג לתקנה.

תחזיקו חזק שלא יעוף לכם. שמישהו יקשור את התקנה החדשה של משרד התחבורה

בקהילת הגולשים הישראלית הרוחות סוערות. הגולשים טוענים כי מדובר בתקנה בלי תקנה. "אנחנו אנשים אחראיים. וכמו שאנחנו זהירים ודואגים לבטחוננו בנהיגה על הכביש, כך אנו דואגים לגלשנים שלנו - ותהיו בטוחים שאנחנו דואגים להם יותר", אומר הגולש סטל בית. "דבר ראשון שאני עושה זה לשים חגורה לגלשן ואח"כ עלי... זה הבייבי שלי. נראה לכם שיש לי 5000 שקל ספייר לטומו טווין פינר שהבאתי מאוסטרליה?". בתגובה לדבריו, במשרד התחבורה אמרו כי יבדקו את הנושא לגבי גלשני הטומו וכי יתכן ויוסיפו סעיף חריג נוסף לנוסח התקנה.

לתקנה המלאה, פרטי אכיפתה והצעות לסוגי גגונים תקניים לחצו על הקישור הבא

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים