תכירו את ניק וודמן: הגולש העשיר ביותר בעולם...!

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

כולם מכירים את ניק וודמן, הגולש ששווה מליונים. טוב, אולי לא כולכם מכירים אותו אישית אבל אתפלא אם לא שמעתם על המוצר שעשה אותו מיליונר בשעה שלבטח רובכם תרמתם להונו האישי באופן משמעותי. ניקולס וודמן (Nicholas Woodman) בן ה-36 מקליפורניה ארה"ב הוא הגולש העשיר ביותר בעולם והונו האישי מוערך בכ-1.15 מיליארד דולר!!! איך הוא עשה את זה? תצלמו את זה טוב טוב בראש שלכם: הוא המייסד של החברה ומפתח מצלמת האקסטרים הידועה ביותר בעולם – גו פרו Go Pro כמובן:)

Nick wwoodman go pro founder ניק וודמן גו פרו


אין ספק שניק וודמן עשה מהפכה בעולם הצילום של ספורט האקסטרים ולא פחות מכך בחייו האישיים. הגולש מסאן דייגו צוחק כל הדרך אל הבנק. לפני זמן לא רב חברת פוקסון (Foxcon) קנתה 8.88 אחוז מחברת גו-פרו בסכום עתק של 200 מיליון דולר אבל לפי מדד פורבס גם אם ניק מחזיק ב-51% לכל הפחות ממניות החברה אז יש בבעלותו הון אדיר ששוויו מוערך ביותר ממיליארד דולר! החברה שלו מכרה יותר מ-800,000 מצלמות בקצב צמיחה של 300% בשנת 2012. הלקוחות הנאמנים שקנו את המצלמות תייגו את הגו-פרו במיליוני סרטונים ביו-טיוב בקצב העלאה שמוערך בסרטון לכל דקה.

סיפורו של ניק מתחיל בשנת 2002. לאחר שהשקיע במיזם אינטרנטי כושל, ניק יצא עם חבריו להתאוורר בטיול ברחבי אוסטרליה בקמפרוואן צנוע מסוג פולקסוואגן. בטיול זה הוא חבר לבחור נוסף בשם רובן דושיין (Ruben Ducheyne) שלימים יהפוך לשותפו למיזם. במהלך הטיול, שכלל 5000 מייל של נסיעה, הוא גלש במקומות רבים אבל פעם אחר פעם הוא נוכח להבין שבכדי לתעד את הרגעים היפים בגלישה הוא צריך להסתמך על צלם עם עדשה ארוכה (שלא תמיד נמצא שם) ו/או שמישהו יצלם אותו מתוך המים, צילום שבדרך כלל  מתאפשר למי שנחשב כגולש "פרו" (Pro = מיקצוען) דבר ששימש לימים כמקור לשם Go Pro. לאחר שחרש את אוסטרליה, ניק נסע לאינדונסיה ושם הכיר את אישתו לעתיד, ג'יל, שעזרה לו לגייס כספים למימושו של הפרוייקט.


כשחזר לארה"ב ניק החל בפיתוח הראשוני של המצלמה כשהיא נענדת על זרוע היד. לאורך כל הדרך, החזון שהוביל אותו היה לפתח מצלמה שתאפשר למשתמש לצלם את עצמו מבלי להיעזר באדם אחר: מצלמה שתהיה קלה לנשיאה, פשוטה להפעלה, אטומה למים, חזקה וגם לא יקרה. כיום מצלמת הגו-פרו הפכה לשם דבר בעולם. מצלמה קטנת מימדים עם איכות צילום חדה ברזולוציית HD ו-4K החדשנית ועם צילום רחב בטווח של 170 מעלות ו-60 פריימים בשניה.  במצלמה נעשה שימוש כמעט בכל ספורט אתגרי וניתן להרכיבה על גבי כל אביזר החל ממכוניות, כדור פורח, מגלשי סקי, מיתרים של קייט סרף, קסדת אופנוע וכמובן גם על גלשני גלים. פיתוח הגו-פרו ממשיך גם בימים אלו והחברה שהולכת עם דרישות הקידמה והזרם הטכנולוגי שידרגה את ערכת הצילום שלה גם לעולם התלת-מימד. האריזה האטומה למים הוכפלה בגודלה ומאפשרת כניסתן של שתי מצלמות המחוברות בכבל סנכרון ומצלמות את הרגעים היפים ב-HD D3.


החלום הרטוב של כל גולש הוא להרוויח מהגלישה, לתפוס גלים ולשמוע את צליל הקופה רושמת עוד הכנסה. ניקולאס וודמן הוא דוגמא לגולש שעשה את זה בגדול, הוא התמקד בענף הספורט שאותו הוא אוהב ומצא דרך להרוויח מכך הון תועפות. דרכו הייתה ממוקדת מטרה, יצירתית, מתקדמת ושניחנה בתזמון נכון כמענה לצורך תיעודי שהתבקש ע"י כלל העוסקים בספורט האתגרי.

go pro גו-פרו

 אז מסתבר שגם גולש יכול להיות עשיר במזומנים אך ללא ספק עושרו מתבטא באושר של מיליוני האנשים שמשתפים עם העולם את חוויית הצילום הפרטית שלהם בספורט האתגרי שהם אוהבים וברכיבה על הגלים:)


כתבה מאת יואב נקש – דצמבר 2012

לקריאה נוספת:

art3

 

 

* Hero 3 - מצלמת אקסטרים עם איכות וידיאו קולנועית

 

 

 

art2

 

* מצלמה גיבורה: גו-פרו שורדת ווייפאאוט של גל ענק!!!

 

צלם ים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים