בלי אוויר ועל הפנים: מה גרם לקלי סלייטר להתעלף?

מאת יואב נקש מאי 17, 2016

אם היו לכם ספקות, וכאלו כנראה היו מאוד הגיוניות, מצפייה בסרטון הבא אתם יכולים להיות בטוחים שקלי סלייטר הוא בן-אנוש. בפוסט שהעלה האיש והאגדה לאינסטגרם שלו הוא נראה מאבד את ההכרה למשך מספר שניות, ראשו שמוט ונחבט אל הרצפה. אל דאגה, קלי בסדר והוא חזר להכרתו בתוך מספר רגעים אבל מהו הדבר שגרם לו להשאר ללא אוויר?

ווים הוף (Wim Hof) הוא לא בנאדם רגיל - הוא ניחן בהישגים על-אנושיים על גבולות המיסטיים וצבר 20 שיאי עולם מאוד לא שגרתיים. הוא טבל את עצמו במי קרח למשך שעה ו-53 דקות, טיפס על הר האוורסט עם מכנסים קצרים, רץ מרתון בלי מים במדבריות נמיביה ועוד 17 שכאלה. ווים מסוגל לווסת את חום גופו, לשלוט במערכת העצבים שלו ואפילו להתגבר על מחלות (וזה הוכח במסגרת מחקר רפואי). ווים מסוגל לעשות את כל הדברים המטורפים האלו בכוח המחשבה - בשליטה מנטאלית ופיזיולוגית שלדעתו אינן מולדות אלא יכולות שאפשר לפתח וללמוד.

בסדנת הנשימה של הוף יצא שהתלמיד הכי חרוץ ומשקיען בכיתה הוא שאפתן בכל תחום בחייו. וככל שזה נוגע לשאיפה... כאן קלי סלייטר לקח עמוקה אחת רחוקה מידי. וזה מה שהאלוף כתב באינסטוש לאחר שעילף את עצמו: "כשאתה עושה שיעור נשימה עם ווים הוף ביום שישי ה-13 ביום של ירח מלא ואז אתה מתעלף ונוחת על הפרצוף, מתחיל לחלום ומתעורר ואז תוהה מדוע אתה מרגיש כאילו הפרצוף שלך ספג התקלה במשחק פוטבול בזמן שמישהו צילם את הכל... ואתה עדיין חושב שזה מצחיק".

A video posted by Kelly Slater (@kellyslater) on

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים