אין שירותים בחוף? מפגינים באוסטרליה יושבים על אסלות

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

זו יכולה להיות דרך טובה להעביר מסר תקיף לשמירה על הסביבה אבל במקרה הזה מדובר במפגן קריאטיבי להקמה של תשתיות שירותים לאורך החוף – אולי גם אנחנו צריכים לעשות זאת...! מפגינים באוסטרליה הביאו איתם אל קו המים אסלות שירותים, פשטו את מכנסיהם, התיישבו ודימו עצמם עושים את צרכיהם.

כאשר אין שירותים ציבוריים לאורך קו החוף, אז מפגינים בצורה משעשעת ועושים גלים תקשורתיים. "הקואליציה של העצירות" הם חבורה של ידוענים מקומיים מהעיר אדלייד באוסטרליה שבחרו להביע את מחאתם ע"י הפשלת מכנסיהם וישיבה על אסלות בקרבה יתרה לקו המים.

toilet sit beach אסלות בחוף


המחאה המיוחדת הייתה פרי יוזמתו של אומן צילום בשם אנדרו ביינס (Andrew Baines) שבחר למחות על המחסור שקיים בשירותים ציבוריים לאורך החוף. המחסור בשירותים לקהל המבקרים בחוף המקומי מביא לעשיית צרכיהם בכל מיני מקומות שונים. דבר שמביא לסרחון עז, לכלוך, הפרעה למסעדות ובתי הקפה באזור בעקבות גל האנשים שמתדפק על חדרי השירותים שלהם, ובחלק מהמקרים חוסר אונים שמביא לעצירות...:)

את 12 המפגינים הלבישו בחליפות שחורות ולראשם חבשו מגבעת – בלי המקל והשפם הם היו דומים לצ'ארלי צ'פלין. לאחר שמיקמו את האסלות הם התיישבו עליהם אחזו בעיתון והחלו קוראים בנונשלנטיות. המפגן הפוליטי/קומי/אומנותי הזה לא מסתיים כאן, האומן אנדרו ביינס מתכוון לצייר את שצילם על בד קנבאס ענק ולתלות אותו כנראה בשירותים של האנלי ביץ'.

 

רעיונות כאלו יכולים בהחלט להעביר מסר ואולי אף להשפיע ולשנות. בחוף המקומי באשקלון חסרים שירותים ציבוריים, מקלחונים וברזיות מים... יש לכם רעיון איך להעלות את הנושא לסדר היום? שתפו אותנו ברעיונות יצירתיים ואולי נוכל לצאת במפגן משעשע שכזה.


כתבה מאת יואב נקש – אוגוסט 2012

 

צלם ים

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים