חדשות

כבר לא משעשע: סיוורלד מפסיקה פעילותה עם לווייתני האורקה

מאת יואב נקש מרץ 20, 2016

המחאה העצומה כנגד Sea World ושבי לווייתני האורקות הגיע למקום שבו פארק המים נכנע והניף לבסוף דגל לבן. בהצהרה שפירסמה הנהלת הפארק נאמר כי סיוורלד תחדל מכל פעילויות הרבייה של לווייתני האורקה ותחליף את הופעותיהם התיאטרליות מול קהל בתוכניות הדרכה לימודיות. זהו הדור האחרון של הלוויתן הקטלן שיחיה בתנאי שבי בפארק.

"ככל שיחסה של החברה אל לוויתני האורקה משתנה, כך גםיחסה של SeaWorld משתנה בהתאם", אומר מנכ"ל הבידור בסיוורלד ג'ואל מאנבי. "זהו דור האורקות האחרון שיהיה בטיפולנו ובעתיד אנו רק נשאיר לאורחינו את הדימיון בפגישת חיות יפות אלו. אנו נפעל למלא את המשימה שלנו ולהעניק למבקרים בפארקים שלנו חוויות חשובות אחרות ונוספות".

לחופש נולד! דור אחרון של אורקות בסיוורלד. אמן.

עם זאת בסיוורלד דאגו להבהיר כי אוכלוסיית האורקות ששוהה כרגע בתחום הפארק - לרבות האורקה טקארה (Takara) אשר נמצאת בחודשיה הראשונים להריונה - ישארו לחיות בסיוורלד עד יומם האחרון. "ההחלטה לסיים את תוכנית הרבייה ולהתחייב להפסיק את תצוגת חיות הבר לרבות המדיניות של 'No Orca', הוא צעד חשב ביותר ליישום עסק עם מודל הומאני", אומרים בפארק.

השינוי במדיניות של סיוורלד וההבנה לדרישות החברה מעידה על שינוי חיובי שיכול להשפיע גם על פארקים ימיים בכל רחבי העולם. נקווה שדור זה של אורקות יהיה האחרון לחיות בשבי ושצאצאיו ישייטו במרחבי החופש של האוקיאנוסים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים