חדשות

לא נעים: בפעם הראשונה בחייה שטבלה בים, קיבלה ביס מכריש!

מאת יואב נקש נובמבר 19, 2015

לכל דבר יש פעם ראשונה אבל מה הסיכויים שדבר כזה יקרה? אישה צעירה מקולורדו פשוט ניפצה כל התסברות אפשרית ובהישג חסר תקדים של חוסר מזל היא הותקפה על ידי כריש בפעם הראשונה בחייה שבו היא נכנסה לשחות בים. ג'יל קרוז בת ה-28 לא תשכח לעולם את הטיול המשפחתי לפלורידה כשלאחר מספר דקות ספורות במים היא הספיקה כבר להכיר את מלתעות. האם היה זה ביש מזל או נבואה שהגשימה את עצמה?

לאחר 10 דקות בלבד שבהן השתכשכה במי הים של חוף קוקו ביץ' בפלורידה, קרוז חשה לפתע כאב חד ברגלה. בדרך כלשהי היא חבטה באפו של הכריש והצליחה להרפות את אחיזת המלתעות מגופה אך הנזק כבר נעשה; רגלה הייתה במצב גרוע, כמעט ונתלשה ממקומה. "הייתי ממש נרגשת וגם קצת חששתי מהפעם הראשונה שלי בים, זה היה כאילו וידעתי שמשהו לא טוב הולך לקרות", אמרה קרוז לפוקס ניוז.

אמה של ג'יל מחזיקה את רגל ביתה ברגעים שלאחר התקיפה - כאילו ומנסה לחבר אותה מחדש.

כשדם רב ניגר מגופה היא ידעה שעליה לצאת מהר ולהזעיק עזרה אך מכיוון שלא יכלה לעמוד על רגליה היא צעקה בכל כוחה ורוחצים שהיו באיזור ניגשו אליה וגררו אותה החוצה מן הים. קרוז נמשתה כשהיא בהכרה מלאה ורק אז היא קלטה את המצב של הרגל שלה. "ראיתי את השוק שלי קרועה לחלוטין והשריר היה תלוי בחוץ. זה היה חתך עמוק מאוד", היא מספרת.

פצעי הנשיכה של הכריש על רגלה של ג'יל קרוז. למזלה הרב היא זכתה לטיפול מהיר שהציל את חייה.

למזלה הרב, ג'יל קיבלה טיפול מהיר מהצוות הרפואי שהוזעק למקום ורגלה לא נקטעה. לפניה מחכה תקופת החלמה ארוכה, פיזיותרפיה והתגברות על הטראומה. ואם טבעי לחשוב שבגלל מקרה התקיפה אין בכוונתה לחזור למים, אז נכונה לכם הפתעה. "אני אחשוב על זה קצת אבל חושבת שאחזור לים", היא אומרת. "הרי מה הסיכויים שאותקף פעמיים... נכון?", היא שואלת.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים