כמו לגלוש על גל(גל) - OneWheel - הסקייט החשמלי

מאת יואב נקש דצמבר 15, 2014

פעם נוספת מגיח אל עולמנו צעצוע חדש, יציר מוחם הקודח של הגולשים על היבשה. הסקייטבורד עם ארבעת הגלגלים הקטנים תמיד היה תחליף שימושי לימים שבהם אין גלים אלא שסקייטבורד חשמלי עם גלגל אחד גדול יכול להיות תחליף מרענן גם לגולשים וגם לדור האופניים החשמליים. העתיד של הגלישה מתחיל על האספלט עם ה-OneWheel - הסקייטבורד חד-גלגל החשמלי.

בפעם האחרונה שהסתכלתי על ערימת השטויות שיש לי במחסן גיליתי שחסר לי עוד איזה צעצוע של סקייטבורד המדמה גלישה. משהו כמו סקייטבורד חשמלי שמאוזן על גלגל אחד? כן, כזה אין לי. ה-OneWheel הוא סקייטבורד חד גלגלי שיכול לשפר את יכולות הגלישה, את שיווי המשקל, לחזק את שרירי הרגליים ולהוסיף הרבה פאן לרכיבה - רעיון מקורי שעזב כבר את שלב התכנון ונכנס בדהרה לשלב השיווק.

art2

מה שהחל בחלום עתידני על סקייטבורד מרחף המשיך בהמצאה פרקטית שקרובה יותר למציאות בה אנו חיים. את רעיון ה-Onewheel הגה קייל דורקסן (Kyle Doerksen) בעליה של חברת Future Motion Inc מקליפורניה, היצרנית הרשמית של הסקייטבורד ושאת ייסודה החל בשנת 2013. הקונספט הראשוני הושק באתר גיוס הכספים "קיקסטארט" בינואר 2014 ובתוך מספר שבועות הצליח לגייס את ההון המבוקש על סך 100,000$ לייצורו.

art3

הקונספט המבני של  הסקייטבוד הוא פשוט למדי: מסגרת ברזל עם חיישנים מובנים, שתי לוחות העשויות עץ מייפל קנדי משובח וגלגל שטח רחב המונע בכוח מנוע חשמלי. המנח של הרגליים דומה לעמידה על גלשן והתנועה נעשית בקלילות רבה: בכדי לנוע קדימה, נשענים לפנים; בכדי להאט או לעצור נשענים לאחור ובכדי להסתובב ולעשות קארבים חדים משתמשים בעקבים ובבהונות הרגליים. "גלשן האספלט" יכול להגיע למהירות של 20 קמ"ש. זמן טעינת ההסוללה אורך בין 20 דקות לשעתיים והוא שוקל כ-11 ק"ג בלבד.

ב-Onewheel משלבים בין טכנולוגיה של חיישני תנועה כמו אלו שמובנים בסמארטפונים לטכנולוגיה מוטורית המונעת בסוללה. וכיאה לחברת הזנק צעירה גם היא מפתחת יישומים תפעוליים ושימושיים המיועדים לסמארטפונים כגון: מהירות ממוצעת ומהירות שיא, איכון דרך הרכיבה ע"י GPS, נעילה מרחוק של הגלגל במקרה של גנבה ועוד.

"מה שנפלא ב-Onewheel זו ההרגשה שברכיבה עליו. בניגוד לסקייטבורדים הרגילים שבהם מרגישים כל מהמורה על הכביש, ה-Onewheel מדמה את ההרגשה שברכיבה חלקה על הגלים", מסביר קייל. "זה לא משנה אם אתה מקצוען או חובבן שלעולם לא עמד על סקייטבורד / גלשן, אתה יכול ללמוד את הבסיס תוך דקות ספורות. משם אפשר להתקדם ולאתגר את עצמך בתרגילים ולהמציא ביצועים חדשים."

סדרת הייצור הראשונה של ה-Onewheel נחטפה ברגע שהגלגל ירד מפס הייצור ונשק לרצפה. הסקייטבורד חד-גלגל החשמלי נמכר בהזמנה אישית (Pre-order) דרך אתר החברה ועלותו 1500 דולרים. מכל הצעצועים החשמליים שכובשים בסערה את הענפי הספורט לטעמי יש מקום לסקייטבורד הקומפקטי והחביב הזה להתגלגל ברחובות העיר, מה דעתכם?

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים