רק באוסטרליה: בריכת גלים במקום אצטדיון כדורגל

מאת יואב נקש אוקטובר 20, 2015

כבר הספקנו להבין שבישראל הכדורגל הוא ספורט כושל, הרבה מאוד מתקנים ואפס הצלחות. אז מדוע לא לחשוב כמו באוסטרליה ולהפוך את אחד מאצטדיוני הכדורגל לבריכת גלים? כך, במקום שאנחנו ננסה לעלות לאיזו ליגה באירופה, העולם ירצה לעלות לליגה של גלישה בארץ. יוזמה משותפת של פארק גלישה וקבוצת MJA Studio האוסטרלית, מבקשת להפוך את שטח האצטדיון שבפרת' לבריכת גלים... ככה עושים לימונדה מכדורגל.

אצטדיון ה- Subiaco Oval הוא הגדול ביותר בכל מערב אוסטרליה ובשנים הקרובות בכוונת העירייה להרסו. בינתיים מנסים למצוא לשטח יעוד וההצעה לבניית אצטדיון גלים מעשה ידי אדם קיבלה אור ירוק להמשך פיתוח תוכניות.

"החזון שלנו הוא ליצור נקודת ציון עירונית שבה גם התושבים והתיירים יוכלו לחוות רגעים מיוחדים, שיוכלו פשוט ליהנות, לשמור על כושר גופני ולמצוא מכנה משותף של תשוקה ורחש כבוד זה לזה ולכדור הארץ", מסביר צוות האדריכלים של MJA Studios. "סובי סרף פארק (Subi Surf Park) יספק גלים גלים מעשה ידי אדם איכותיים מהטובים ביותר בעולם וחוויית גלישה אותנטית לגולשים בכל גיל ורמה."

בכוונת הצוות שעומד מאחורי פארק הגלישה לעשות שימוש בטכנולוגיית ה- Wavegarden כשמסביב ללגונה יוקמו מסעדות, פאבים, בתי קפה, מתחם קניות ושוק, אולמות אירוח וגם כ-200 בתי נופש. המפתחים צופים כ-300,000 מבקרים בשנה. המקום גם מיועד לשמש כהיכל תהילה וביתם הקבוע של נבחרת הכדורגל במערב אוסטרליה והמתחם יוגבה בכמה מקומות בכדי שממנו יוכלו המבקרים להשקיף אל כל סביבת סוביאקו, Kinks Parks, ולפרת'. טרם פורסם תאריך יעד למימוש הפרויקט

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים