פלמחים שלנו! – כמו שתמיד היה ותמיד יהיה.

יולי 25, 2014
בהחלטה שהתקבלה ביום ראשון 11.07.2010 ולאחר 3 שנים מייגעות, הart1גיע לסיומו המאבק על רצועת החוף של פלמחים שחזר להיות קניין ציבורי מבלי שייבנה עליו כפר נופש בבעלות פרטית.
המנצחים הגדולים במאבק זה הם הארגונים הסביבתיים והחברתיים שנרתמו באופן חסר תקדים למנוע את רוע הגזירה, ביניהם גם חברי יוזמת ניקיון החופים "צבע ירוק" מאשקלון מבית אתר האינטרנט צלם ים. (ראו לקט קליפים בתחתית העמוד)

בכדי להסביר את התפנית החיובית נפשט את ההסבר: הממשלה לא החליטה על ביטול כפר הנופש בפלמחים כי אם ההכרעה הוחזרה לוועדה המחוזית כשהיא מגובה בדוח החריף של מבקר המדינה מר לינדנשטרואס. בכל מהלך עתידי וועדה זו לא תוכל להתעלם מהחוק לשמירת הסביבה החופית וכמו כן יצטרכו לקחת בחשבון את האינטרס הציבורי וההתארגנות החברתית. סביר להניח שלא יהיה באפשרותה של הוועדה להתעלם מתמרורי אזהרה אלו ולאשר הקמתו של כפר נופש בעתיד הקרוב.

המצדדים בהקמת כפר הנופש מבקשים פיצויים, יחד עם זאת הם טוענים שבחוף פלמחים מצבור רב של לכלוך ואשפה וכעת לא תהיה באפשרותם לתחזק את החוף ולנקותו...
ואנו אומרים: לא צריך. בשביל זה יש רשות מקומית שמתפקידה לדאוג לניקיון החוף – הרי אנו משלמים מיסים למדינה שאמורה לבצע תפקידה. הבקשה לפיצויים מצד הנדלינסטים היא שערורייתית, הלוא מי שאמור לקבל פיצוי הוא האזרח שנכפה עליו סבל ממושך; על שגידרו אותו מחוץ לשמורת הטבע, על שעקרו את כל עצי החורש... על "האזרח הקטן" לבוא בדרישה שאת הפיצויים שהם חבים לנו נוכל לנתב לשמירה על ניקיון החוף, לשתילת עצים ולהחזרת החוף לקדמותו.
art3


לאחר תקופה ארוכה אפשר להתרווח, לפרוש מגבת, לנעוץ שמשיה, לקחת חכה או גלשן וליהנות רק מהטבע, מהים ומהחוף הנפלא – את השלטים אפשר להוריד, להשאיר את המאבק על חוף פלמחים מאחור ולוודא שלא ינסו לעשות מחטף שכזה בכל חוף אחר ברצועת החוף הארצישראלית.
המאבק החברתי מנצח!

יואב נקש

* לחצו כאן לצפיה בקליפ 08 במרץ 2008

* לחצו כאן לצפיה בקליפ ממבצע הניקיון 11 בדמצבר 2009

צלם ים
שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים