חדשות
חדשותסרף Tech ← חליפת גלישה בלי בד ניאופרן בכלל: תכירו את 'הירוקה' של פטגוניה

חליפת גלישה בלי בד ניאופרן בכלל: תכירו את 'הירוקה' של פטגוניה

מאת יואב נקש נובמבר 30, 2015

ייתכן ואנו עדים לתחילתו של עידן חדש בתחום ייצור חליפות הגלישה, עולם שבו בד הניאופרן המזהם נעלם מהקולב. חברת פטגוניה (Patagonia) מציגה את ליין החליפות שלה ל-2016 שמיוצרות מחומר טבעי של גומי-צמחי. ולא מדובר באיזשהו גימיק חד-פעמי אלא כל ליין החליפות של חברת פטגוניה ב-2016, אשר כולל 21 דגמים, ייוצר על בסיס חומר טבעי - ידידותי לסביבה, חבר של האדם.

המהלך המהפכני התאפשר על ידי שיתוף פעולה של פטגוניה עם חברת Yulex אשר החליפה את חומר הניאופרן המסורתי שמופק מנפט, בגומי על בסיס טבעי. פיתוח זה מפחית בכ-80 אחוזים את פליטת הגזים הרעילים של ה- CO2. "גולשים, ויצרני חליפות גלישה - כולל פטגוניה - הבינו שלא ניתן להסתמך על הניאופרן לאורך שנים וזאת מכיוון שמדובר בחומר עם תהליך ייצור עתיר אנרגיה שאינה מתחדשת, המבוסס על נפט," אומר מנהל קו ייצור חליפות הגלישה.

Free - בלי בד ניאופרן חופשי ממזהמים. החליפה "הירוקה" של פטגוניה תצא לשווקים ב-2016.

ככל שזה נוגע לחליפות החדשות, קולקציית 2016 נמצאת כבר זמן רב בפיתוח וכוללת עיצוב מחודש של חזית החליפה, רוכסן בגב, ובטנת microgrid הפוכה ומחממת. קו הייצור של החליפות מחולק לשש רמות טמפרטורה שונות, כך שמגוון החליפות שצבען שחור יתאים לכל תנאי מזג אוויר, החל מווסט ועד לחליפה ארוכה עם כובע. תמונות של החליפות לא היו זמינות בעת הכרזתה של פטגוניה על הליין החדש אבל אלו שראו אותם באופן אישי מעידים שמדובר בחליפות גלישה איכותיות. הליין הראשון יושק במרץ 2016 באוסטרליה ויכלול שש חליפות ארוכות כאשר כל 21 דגמי החליפות יהיו זמינות רק בחודש יולי בצפון אמריקה, אירופה ויפן. מחירן טרם פורסם.

פיתוח זה יכול להוות פריצת דרך שיוביל לשינוי תרבות הצריכה, ולא רק בגלישה. בד הניאופרן משמש לעוד מגוון רחב של מוצרים, ממשטח עכבר המחשב, ועד לחגורת הטיימינג שברכב. פטגוניה עושה את מה שכל שאר החברות מעדיפות להעלים עין ממנו, היא משקיעה כסף ומשאבים רבים כי היא מודעת לצורך שבשינוי. לפיתוחים טכנולוגיים מסוג זה יש נטייה להשפיע כמו "אפקט הדומינו", וברגע שחברות אחרות יבחינו בתועלת שיש בכך לסביבה יחד עם מוצר שאינו נופל באיכותו, כולם ירצו "חליפת פטגוניה" משלהם.

זהו צעד קטן לאדם, צעד ירוק ענק לעולם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים