יעקב גבאי בצינור מושלם במונדקה ספרד

מאת יואב נקש יולי 25, 2014
מידי פעם, אנו רואים תמונות מדהימות של סוולים ברחבי העולם וart1אז נשאלת השאלה: למה אני לא שם?! יעקב גבאי, אחד מהגולשים הטובים בארץ, שואל את עצמו לא פעם את השאלה הזאת, והפעם הוא החליט לפעול בעניין.  בכדי להבין טוב יותר איך הוא מצא את עצמו בתוך "מנהרת הזמן" החולנית הזאת במונדקה, הזעקנו אותו לכמה שאלות דחופות...

הי יעקב, ספר מה גרם לך להזמין כרטיס למונדקה בהתראה כה קצרה?
בדיוק סיימתי את הלימודים וכל הזמן רצו לי מחשבות שאני חייב לגלוש צינורות. מונדקה בשבילי זה הגל הטוב ביותר בעולם, הייתי שם כבר 3 פעמים לפני ואני יודע אילו תנאים המקום צריך. כשראיתי את התחזית ידעתי שיהיה טוב. הסוול היה גבוה מספיק, מחזוריות של 14-15 שניות, ורוח דר'-מז' offshore. כמו כן, השפל היה די קיצוני, גורם שחשוב מאוד לצינורות במונדקה.

אוקי ואז מה אתה עושה?
כשראיתי את התנאים בתחזית, התקשרתי מהר לחברי גל דהן ותוך 4 ימים היינו על המטוס למדריד. נסיעה של 5 שעות למונדקה, והגענו בחמש לפנות בוקר לחוף, מחכים לזריחה. בשבע בבוקר כבר היינו במים בים מושלם. הסוול בדיוק ירד במקצת לעומת היום שלפני אבל עדיין היו שם התקפות של 2 מטר סוליד.art2

ספר קצת על הגל שצולם בוידיאו, איך הגעת למצב הזה?
הים היה גבוה, לקח לי קצת זמן להתרגל לגלים, במיוחד אחרי שאני מגיע מישראל. למען האמת, זה היה קצת מלחיץ בהתחלה, הייתי זהיר וחיכיתי לגלים הטובים. כעבור 45 דקות, היגיע הגל הזה ולא האמנתי שאין אף אחד עליו. ירדתי את הדרופ ממש מאוחר, הצלחתי להיעמד על הגלשן וראיתי שכל הגל "טס" קדימה. הרייל נתקע לי קצת, וברגע שהוא השתחרר, השתחלתי לצינור כמעט ללא מהירות ובחלק התחתון של הגל. בגלל החול הרב שמגיע מהנהר, הגל נשאב  ו"זורק" אותך קדימה, פתאום מצאתי את עצמי עומד בצינור, הרגשתי כאילו אני ברכבת הרים ומשהו דוחף אותי כל הזמן מאחור. לא פמפמתי, פשוט תפסתי קו טוב, הרגשתי 2 ספיטים תוך כדי הצינור ובסקשן השלישי כבר הבנתי שאני יוצא ממנו. כל הדרך אני שומע אנשים צורחים מהתעלה ואני רואה אותם דרך החור... זה היה אחד הגלים הטובים בחיי!

איך הייתה ההרגשה לאחר מכן?
הרגשתי בעננים ואמרתי לעצמי איזה כיף שהגעתי לכאן. זה היה תחילת הטיול וכבר הרגשתי מסופק עם חיוך.

איך המקומיים שם במונדקה?
החבר'ה שם די קשוחים ולא משחררים גלים לאף אחד. בגלל שזו פעם רביעית שלי שם, יצא לי להכיר כמה פרצופים וגם הם קלטו שלא באתי "לשחק" אז בסה"כ הם היו די בסדר איתי, שחררו קצת גלים ואפילו גערו באחד המקומיים שירד לי גל...

איך גילית שהצינור שלך מופיע ביוטיוב?

כשחזרתי לארץ, הייתה לי הרגשה שאם הצינור צולם, אז בטוח הוא ייכנס לקליפ או משהו כזה. בדקתי ביוטיוב ופתאום קלטתי שנתנו לי את הכבוד להיות בגל האחרון של הקליפ!

איזה יופי,  מקווים לראות אותך בעוד צינורות כאלו בעתיד...
תודה רבה.
צפו בצינור של גבאי ובצינורות נוספים בקליפ הבא (דקה 4:17) – תיהנו!

צלם ים
שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים