חדשות
חדשותגלישה ← בקפיצת הג'ט-סקי הגבוהה שתועדה בנורת' שור שבר את גבו צלם גלישה

בקפיצת הג'ט-סקי הגבוהה שתועדה בנורת' שור שבר את גבו צלם גלישה

מאת יואב נקש ינואר 25, 2021

הגלים הגבוהים שפקדו את חופי הוואי באמצע חודש ינואר שברו שיאים של עשר שנים. מבין כל צילומי הוידיאו הרבים שהנציחו היום המיוחד, בלט בייחודו צילום רחפן בחוף הצפוני שתיעד בריחה המונית של אופנועי ים כשסט ענק של גלים הפתיע את יושבי הליין-אפ. התיעוד שבו נראה ג'ט סקי פותח מצערת ומותז לשמים כמו מקלע, הסתיים בתאונה מצערת כשהתברר שהצלם ראיין מוס שבר את גבו בנחיתה.

כל הצופים בוידיאו השתוממו לנוכח המראות של אופנועי ים וכלי שיט נוספים בורחים ונהגיהם מנסים למלט את נפשם מסט שאיים לשטוף אותם. רבים מאיתנו נותרו המומים מהגובה הרב שבו נראו אופנועי הים עפים לאחר שפתחו מצערת אל רמפת הגלים. אחרי כל ההשתאות התעורר בנו החשש שמצב זה מסוכן עד מאוד, לא רק בגלל שהאופנוע עלול לנחות על ראשו של מישהו אלא שיושביו יכולים להפגע. ולצערנו כל היה. צופים רבים היו עדים, שלא ביודעין, לתאונה הרת משקל שבה הצלם שישב על אופנוע הים השחור (הראשון שנראה קופץ) שבר את גבו התחתון. 

ראיין מוס שהיה ישוב עם מצלמתו מאחורי נהג הג'ט סקי קאם ריצ'ארדס נותר ישוב במקומו עם הנחיתה וגופו ספג חבטה שכמעט והותירה אותו משותק. למזלו הרב, הרוכבים לצידו היו אנשים מיומנים שהבחינו במצוקתו והובילו אותו במהרה לחוף מבטחים ומשם ראיין הובהל לבית החולים בהונולולו שבו עבר ניתוח. מצבו של ראיין יציב והוא מצליח להתנהל ולהתהלך, אם כי בכאבים. לפני מוס עומד פרק זמן ארוך של שיקום ונאחל לו בריאות איתנה וחזרה מהירה לשגרה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים