חדשות

שוטרים בקוסטה ריקה ירו אל עבר גולש שלא ציית להוראות הסגר

מאת יואב נקש מרץ 29, 2020

עכשיו זה כבר מרגיש כאילו זה יוצא מכלל שליטה. אם רחפנים שכורזים לגולשים בישראל ומסוקים שעושים סופות חול ומבריחים אנשים מהחופים בברזיל נשמע כמו שיטות אכיפה סבירות, הרי שלירי חי על גולש שהפר הוראות סגר בחוף הרמוסה שבקוסטה ריקה זה מרגיש ששכרון הכוח יוצא מכלל שליטה.

שלושה גולשים שהפרו את הוראות הסגר נעצרו על ידי המשטרה בקוסטה ריקה לאחר שלא צייתו לחוק וגלשו בחוף הרמוסה. מעצרו של אחד מהם - יומיים לאחר מכן - נעשה לאחר שאחד השוטרים שלף את נשקו וירה שתי יריות אל עברו בעודו הוא בורח! האם הירי היה לעבר הגולש או באוויר לשם אזהרה? הגרסאות סותרות אבל עצם העובדה שכדורים שרקו בסביבת גולשי גלים היא מפחידה כשלעצמה.

 

אחד מהגולשים שנעצרו הוא גולש הפרו מקוסטה ריקה, נואה מאר מקגונגל, שב -2015 הוכתר כאלוף העולם של ISA. נואה הפר את החוק בקוסטה ריקה האוסר על גלישה בגלישה באותו חוף בו נעצרו הגולשים האחרים יומיים לפני כן. הוא נעצר מיד על ידי קבוצה גדולה של קצינים בפלאיה הרמוסה ונלקח לתחנה בניידת. על פי חוקי קוסטה ריקה למגיפה, נואה יכול היה להיכלא בין 1-3 שנות מאסר בגין עבירה זו. עם זאת, דווח שבמקום מאסר הוא נאלץ לשלם קנס בסך 200 דולר ולצלם סרטון שבו הוא מתנצל על מעשיו.

מימין שוטר מנופף באקדחו. בתמונה משמאל: נואה נלקח למעצר על שגלש בעת סגר

בתיעוד שצולם בעת המרדף אחר נואה, נראים הגולשים דוהרים אחריו ושתי יריות נשמעות בבירור. השוטרים מצידם אמרו כי היריות לא נעשו לעבר הגולש אלא בכדי להפחידו שיעצור במקומו. אך כאמור "שיטה" זו הוכיחה את עצמה לא יעילה ונואה המשיך לנוס על חייו - תרתי משמע. מקרה זה מוכיח ש"טרור" היא דרך טובה מאוד לאכוף שליטה, אך האם יש בכך צורך כשמדובר בגולשים סוררים שלא התקהלו או סיכנו מישהו באופן מכוון? מבלי להקל ראש בסכנה שיש בהפצת הוירוס ומבלי הצדקת מעשיהם של הגולשים, יש כאן הרגשה של זליגת כוח  - וזה מרגיש כמו מצב שעליו צריך להשתלט.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים