חדשות

אפקט הקורונה: משרד הבריאות הפורטוגלי אוסר על גלישה בנזארה

מאת יואב נקש נובמבר 05, 2020

השבוע האחרון של "סוול העשור" בנאזרה הביא לנהירתם של אלפי צופים. בימים כתיקונם היה זה דווקא דבר מבורך לתיירות המקומית אך בימים של מגיפה עולמית המצב עורר את חששם של אנשי הממשל בליסבון. בצעד חסר תקדים ובאופן רשמי החליט משרד הבריאות הפורטוגלי לאסור על גלישה בנזארה.

נכון לכתיבת שורות אלה פורטוגל מונה 156,940 מקרים של נגיף קורונה שתוכם 2,694 מקרי מוות. בחודש אוקטובר נרשמה עלייה דרסטית במקרי ההדבקה מ-854 ב-1 באוקטובר, ל-4,007 ב-31 באוקטובר. בעקבות מגמה זאת, המדינה נקטה בצעדים דרסטיים להקטנת שרשרת ההדבקה וההודעה על איסור הגלישה מהווה חלק בלתי נפרד מאותן פעולות מניעה.

"בהקשר הנוכחי של המגפה", כתב חוסה אנטוניו זפרינו הנריקס, ממשרד הביטחון הלאומי, "בפראיה דו נורטה, בעיר נזארה שבמחוז ליריה, אסורה פעילות גלישה חופשית וגלישה בגרירה (ג'ט סקי) כפי שקבע קצין הבריאות האזורי של מינהל הבריאות האזורי בליסבון וואלה דו טז'ו, זאת בשל מקדם הצפיפות, המהווה סיכון לבריאות הציבור".

ניק ואן רופ, אחד הגולשים הבולטים ביותר בתקופה האחרונה בנזארה, אומר כי הרגשות שלו מעורבים. לדבריו הוא מבין את המקור להחלטה שמתבססת על אותו יום ב-29.10 שבו הגיעו כ-20,000 צופים לחוף אך טוען כי מודבר בהחלטה קיצונית וגורפת משוללת כל היגיון. גם גארת מקנאמרה שמבין את הסיבה לאיסור טוען שמדובר בהחלטה מוגזמת וחסרת כל רגישות. לדבריו אין סיבה לעצור את הגלישה בימים שבהם הגלים אינם גבוהים יותר מ-60 פיט.

נכון לרגע זה עדיין לא ידוע מתי יוסרו ההגבלות על הגלישה בנזארה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים