חדשות
חדשותגלישה ← מפר סגר-גלים סדרתי: קנואה איגראשי סופג אש מהגולשים בפורטוגל

מפר סגר-גלים סדרתי: קנואה איגראשי סופג אש מהגולשים בפורטוגל

מאת יואב נקש אפריל 27, 2020

כל הגולשים בעולם רוצים שהתקופה הזו תעבור ושהם יוכלו לחזור לים. כולם מצייתים בעל כורחם לצו השעה שמונע מהם גלישה, אך תמיד יהיה קומץ סורר שינסה לחמוק מאחריות מוסרית, אם לא בהפצת הקורונה אז לפחות בהזדהות עם קהילת הגולשים שמסוגרת בביתה. גולשים שניסו לתפוס גלים מצאו את עצמם מוקפים בכוחות משטרה תקיפים ועל אף שהקהילה אינה בעד הפרת ההנחיות, היא היתה סלחנית בתגובתה וראתה לנכון לצאת להגנתם על השימוש בכוח שנעשה נגדם. אלא שבמקרה אחר שבו מדובר במקצוען המדורג במקום השישי בעולם, מצפים שדוקא ממנו תבוא דוגמא אישית וכשכזאת לא מגיעה אותו גולש ימצא את עצמו מותקף על ידי הקהילה המקומית. כך קרה לקנואה איגראשי בפורטוגל.

לגולש האמריקאי עם הדרכון היפני יש גם עבר פורטוגלי. קנואה איגראשי בן ה-22  גדל תקופה מסויימת בחייו בסגרס שבמחוז אלגרבה וכיום מתגורר בעיירת החוף קשקאיש בדרום-מערב המדינה. כמו רבים אחרים גם הוא היה רוצה להתרענן על הגלים בתקופה זו ועל פי ידיעה שהתפרסמה באתר wavelengthmag, באחד מהמקרים שכבר הוא לא היה יכול לעמוד בפיתוי הוא נסע לגלוש בפניש וכשיצא  מסשן הגלישה הוא גילה שכל ארבעת צמיגי רכבו נוקבו.

אם הייתם מצפים שבכך איגראשי יבין את הרמז הדק אז נכונה לכם הפתעה. בהזדמנות אחרת ולאחר שהחליף צמיגים, הדרים איגראשי עד למחוז אלגראבה לסשן נוסף על הגלים. הנוכחות שלו במים לא היתה סמויה מעיניהם של גולשים אחרים שדאגו לצלם אותו והביעו את מחאתם ברשתות החברתיות - דבר שהביא לגל תגובות חריף נגדו.

גולש ה-CT לשעבר מארלון ליפקה העלה סרטון לעמוד האינסטגרם שלו (שאותו דאג כבר למחוק) שבו נראה איגראשי גולש על 2 פיט ברוח אונשור. "אני לא מאמין בכלל לכל מה שנאמר בתקשורת אבל יש לי כבוד לכל האנשים בתקופה הקשה הזו ואני נשאר בבית", כתב ליפקה והמשיך כשהוא תוקף את איגראשי. "ואז יש אידיוטים שנוסעים כל הדרך מליסבון לאלגראבה לגלוש בספוטים המקומיים שלנו ומחרבנים על הכל Norespect#".

גולשים מקומיים אחרים השתלחו באיגראשי אם בתגובות או בהודעות פרטיות וזה הביא את איגראשי לכתוב תגובה ארוכה שמסבירה מדוע נסע לשם ואת המציאות שנכפתה על כולם. עד כמה שהוא ניסה להוריד את הלהבות, היחס כלפיו נותר עוין והיו כאלו שהסבירו לו שלא כדאי שיפגוש בהם בפעם הבאה שהוא יבוא לגלוש שם.

לסיכום וכפי שנכתב לעיל זה לא משנה אם אתה גולש חובבן או מקצוען, כולנו באותה הסירה, על אותו הגלשן. גם אם אנו לא מאמינים במה שנאמר לנו או אוהבים את שנכפה עלינו, אנו עדיין שותפים למצב ויש לנו אחריות מוסרית אחד כלפי השני שמתבטאת בהזדהות ובסולידריות.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים