ריאליטי של רויאלטי: גם הנסיך צ'ארלס מפחד מכרישים

מאת יואב נקש יולי 28, 2015

בממלכה הבריטית מתנהלת מזה מספר שנים עמותה מאוד אקטיבית שמצליחה לעורר מודעות ולהביא לשינוי סביבתי. Surfers Against Sewage גייסה כ-30,000 איש בכל רחבי אנגליה שפועלים לשמירה על ניקיון החופים - מניקיון חופים מסורתי, לפיתוח טכנולוגיות מתקדמות, אפליקציות שימושיות, ביקורת, השגחה ועד למחקר של השפעות הזיהום והפלסטיק על המרקם האקולוגי של הים. הפעילות העשירה והחשובה של העמותה אשר מתפרשת על מגוון רחב של היבטים סביבתיים, העניקה להם את הזכות לביקורו של אישיות רמת מעלה מבית המלוכה הבריטי.

יורש העצר מוויילס, הנסיך צ'ארלס, הוא איש ים שבעברו גם היה גולש רוח. הוא מכיר את הים מקרוב וידוע כמי שאוהב לשהות בקרבתו - כמוהו גם בניו, וויליאם והארי שגולשים מידי פעם על הגלים. יחד עם הדוכסית מקורנוול, קמילה, השניים הגיע לפעילות יזומה של עמותת Surfers Against Sewage בכדי להתרשם מקרוב על תרומתם לקהילה ולסביבה.

פרינס צ'ארלס בצעירותו. איש ים וגולש רוח מיומן.

מטרת האירוע היה בכדי להציג לממשל המקומי והעסקי של קורנוול את מה שהם מכנים בשם "כלכלה מעגלית" (circular economy) שבו נעשה שימוש חוזר בפסולת שנאספת מן הים. כשבני הזוג המלכותיים הגיעו לחוף הם התקבלו על ידי שני הקמעות של העמותה, כוכב הים "סאלי" והלובסטר "לארי", שמייצגים את אחת הבעיות של קורנוול שנובעת מזיהום הים והחוף.

כוכב הים "סאלי" והלובסטר "לארי" מקבלים את פניו של אבא של הארי

אחד מהאנשים שנפל בחלקם לפגוש את הנסיך מוויילס הוא חבר בעמותת Surfers Against Sewage, דייויד סמית (David Smith). כשנשאל על מה הוא דיבר על עם נסיך מוויילס הוא השיב: "הנסיך אמר שאני מאוד ספורטיבי, ושאם יזדמן לי ללכת לגלוש אח"כ אז שאזהר מהכרישים הלבנים". כן, חברים מסתבר שגם צ'ארלס שמע / ראה / מכיר את סיפור התקיפה של מיק פאנינג... אחרי הכל זה הנושא הכי חם כרגע.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים